Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elvesztettem a reményemet,...

Elvesztettem a reményemet, mit lehetne a kertbe ilyet?

Figyelt kérdés

Belátásgátláson gondolkodom, ami nagyon magas, de nem minősül kerítésnek, esztétikus de nem egy vagyon.


Bambuszt szerettem volna, de nagy összeg lenne a gyökércsapda + maga a növény ára... (kéne vagy 16-18 méter csapda legalább...)


2.1 méter magas szilárdfalazatú kerítésünk van egy szakaszon, ezt akartam volna kb. 4 de inkább 5 méteres magasságban természetesen, esztétikusan kitakarni.


Csak épp nincs már ötletem hogy mit lehetne értelmeset, semmivel nem ütközőt.


2021. ápr. 12. 11:52
 1/9 L.. István ***** válasza:
93%
Tuják megnőnek akkorára.
2021. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Csodasövény.

Sokan nem szeretik, mert nyírni kell, de ha téged nem zavar, hogy 5m-re is megnől, akkor ez a te növényed.

Eleinte 1,5 m-t is nől egy évben.

2021. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam végül, hogy pergolát építeni, és befuttatni lilaakáccal. Bár ez se két forint, talán még drágább mint a bambuszos verzió... még ha magamnak építem is.


Úgy tűnik 100 ezer alatt ne is gondolkodjak akkor takarásban.

2021. ápr. 12. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Van futó lilaakácom a kerítésen, ugyanúgy kell hozzá gyökércsapda mint a bambuszhoz, vagy a trombitafolyondárhoz. Annyi a különbség, hogy ezeknél csak egy tövet kell sáncolni.

A trombitafolyondár jobb mint a lilaakác, mert az akác olyan vastagra növeszti a nyúlványait, hogy szétnyom mindent.

A szomszédomban konkrétan egy pergola van futtatva vele, lombhullás után sem látni be, mert a vesszők úgy besűrűsödtek.

2021. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Trombitafolyondárral az a bajom, hogy mérgező, gyerkőc mellé nem ajánlott azért...


Pergola szép lenne valami nem-mérgező növénnyel futtatva, de nagyobb meló, és csak a gerenda ahogy számoltam most (még a teteje nincs benne) közel 60 ezer lenne, és még csak nem is akác.

2021. ápr. 12. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Nálam van a szomszéd felől kb. 5 méter magas sövény.

- Ez 20 év alatt nőtt ekkorára.

Van lila akácom is a pergolán.

- Ez 10 év után hozta az első virágot.

A csodasövényt nem ajánlom, mert szívás lesz a vége.

- Olvass utána.


Azonnali megoldás a sűrű szövésű belátásgátló és/vagy a napvitorla.

2021. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Míg nem írtad, hogy mérgező nem lehet, akkor írtam volna a ricinusfát. Április végén elveted a babszem szerű magokat, júniusra akár 3 méter magas, pálmafaszerű levelű fáid lesznek.


Az a baj, hogy amit szeretnél, az nem olcsó. Nincs rá ingyen, vagy jutányos árú megoldás. Ennyi.

2021. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Én örökzöld iszalaggal futtattam be egy 10 méteres drotkeritest 3 éve, 1,5 méterenként 1 növényt ultettem. Azóta nem lehet belatni hozzank🙏🙏🙏
2021. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 L.. István ***** válasza:
46%
Vadszőlő!
2021. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!