Kezdőoldal » Otthon » Kert » 80m2 kertre elég egy 500W-os...

80m2 kertre elég egy 500W-os szegélynyíró?

Figyelt kérdés

Valami elektromosat gondoltam. Esetleg erre is már fűkaszát ajánlanátok?


A Bosch vagy Lux tools megbízhatóak?



2021. ápr. 24. 22:24
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Sík a terület?

Mennyi az akadály?

Milyen magas a fű?


Ha viszonylag sík a terület és nem magas a fű, gyakran vágod (kéthetente), akkor tökéletes a szegélynyíró. De vehetsz fűnyírót is.

2021. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
A Black and Deckernek van egy nagyon jó terméke, fűkasza, amit rá lehet tenni egy kis kerekes kocsira és akkor fűnyíróvá alakul. Könnyű, még egy gyerek is tudja kezelni.
2021. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

80 m2 nagyon kis terület, de akkor is, sokkal jobb egy erősebb géppel dolgozni, mint szálanként vadászni a füvet. Úgyhogy én a helyedben vennék egy 1000 W-osat.

Mondjuk:

[link]

Vagy még olcsóbban is vannak ennél erősebb kínaiak.

De ha viszonylag egybefüggő terület, akkor már lehetne egy tologatós fűnyírót is venni, egyenletesebb lenne a nyírás, mellé egy kis 5-6 E Ft-os szegélynyírót a széleket kiigazítani.

Mindegyik esetben gyakran kell nyírni. Ha térdig érőnek meg szoktátok hagyni, akkor inkább egy piacos, erős fűkasza.

2021. ápr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80, tényleg, nem 800m2? 80m2-re bármi elég, de én fűnyíróval vágnám, mert az vág, nem szakít! Ha fű, valóban fű, nem "ősgyep", akkor azt vágni kell, nem szabad szaggatni damillal, mert az kárt fog tenni benne, megbetegíti a füvet. Fűnyírót vegyél, mi a gond vele? Bármilyen lehet ilyen pici területre, olcsóbb MTD és társai vagy akár egy akkus, ha nem akarsz hosszabbítóval bajlódni, 80m2-re egy akkus is bőven elég, az ált. 1 töltéssel kb. 100-200m2-t tud lenyírni.
2021. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat,


tényleg csak 80m2, épp arra jó hogy kiüljön az ember, ettől függetlenül nő a fű, nyírni kell.

Viszonylag sok a tereptárgy (hinta, pavilon, tűzrakó, járda), a nettó fű kb 50-60m2 lehet. Ezek között elég macerás lenne fűnyíróval menni, ezért gondoltam hogy egy kisebb fűkaszával megoldom az egészet, nem akarnék külön fűnyírót is venni ha nem muszáj. Amúgy teljesen sík és nem valami telepített pázsit van, csak fű ami "nő magától"

2021. ápr. 25. 13:31
 6/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
A Bosch-nak van az EasyCut gépe, tízezer Ft nagyságú áron lehet kapni, az erre teljesen jó. De vehetsz akár Tescos fűszegélynyírót is, az is teljesen megfelel a célra.
2021. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Hecht legerősebbjeit is nézd meg szerintem! Nagyon tartós gépek, és elektromoshoz képest igen gondtalanul haladnak.
2021. ápr. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!