Kezdőoldal » Otthon » Kert » Muskátlit kiültetni a szabadfö...

Muskátlit kiültetni a szabadföldbe már időszerű a napokban?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Még lehetnek talajmenti fagyok. Nézd meg, a következő 30 napra milyen időjárást jósol az időkép a ti környéketekre. Ha az éjszakai hőmérséklet 10 fok alá megy, akkor éjjelre még nem hagyható kint a muskátli.
2021. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én már hetek óta éjjel-nappal kint tartom (Budapest - budai dombvidék). Virágokkal van tele.
2021. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt meg reggel -3 volt.

Egy hete meg sehol ezt nem jelezték szoval nem lehet tudni mi várható május közepén.

2021. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Épp az összehasonlítás miatt írtam meg, hogy Budapesten lakom. Nem mindegy, hogy Baranya vagy Zemplén.
2021. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, az Időkép a másnapi időjárást se szokta eltalálni az utóbbi időben. Én persze szorgalmasan nézem naponta a településre kiadott előrejelzést, de sajnos feleslegesen, mert egész napos esőt jósolnak, és verőfényes nap lesz, vagy fordítva.
2021. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A muskátlik kint vannak cserepestől vagy két hete, de kiültetni nem merném még. Majd úgy 2 hét múlva. De minimum 1 hét.
2021. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze.

Én minden évben kiültetem. Épp múlt hétvégén ültettem ki legutóbb, mert most volt rá időm. Más években korábban szoktam.

A muskátli a hajnali pár óráig tartó gyenge fagyokat vígan túléli. Holnapután már május van. Meg merem kockáztatni a kijelentést, hogy tartós, egész napos kemény fagyok már nem lesznek, hacsak nem Zabaron lakik valaki.

2021. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha 2-3 hétig kint tartod a muskátlit, amit előtte is hűvösben teleltettél, akkor az kibír pár fok fagyot. Viszont ha megveszed a piacon az üvegházból frissen kihozott, melegben gyors növekedésnek indult muskátlit, annak már -1 fokon is jó, ha csak a levelei fagynak le.
2021. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!