Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek jó e tafrina...

Szerintetek jó e tafrina ellen/őszibarack/ a topas gombaölő permetszer?

Figyelt kérdés
tafrina

2021. ápr. 29. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát a leírásban leginkább lisztharmat ellen ajánlják...

[link]

2021. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jó. Mivel konazol, ezért valószínűleg van egy kis tafrinaellenes mellékhatása, de ilyen hűvös és nedves időjárásban ez mindenképpen kevés.

Folicur, Score, Alfa Solo, stb.

Mostanra már legalább a 2-3. permetezésnél kell tartani, mert ha szokott lenni a kertedben ilyen gomba, és nem permeteztél, akkor már nincs az a szer, ami kiviszi a barackodból. Csak majd a száraz, forró nyár. Most már csak lassíthatod a gomba fejlődését a permetezéssel.

2021. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
komoly lemosó permetezés után, már 2-szer permeteztem corus gombaölővel. azt mondották,hogy hideg időben ez a jó. akkor most mit csináljak?
2021. ápr. 29. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
A kérdésben Topas van említve. Most meg azt mondod Chorus-szal permeteztél. Nehéz eligazodni rajtad. A Topas nem jó tafrina ellen, a Chorus viszont kiváló és hatékony is ebben a hűvös időben! Főleg ha már nem csak virág, de levél is van a fán, és van mint felszívódni a Chorus-nak.
2021. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Chorus hideg időben a monília ellen jó. Tafrina ellen nem írják sehol, hogy hatna.

Vegyél olyan szert, amire rá van írva, hogy tafrina ellen jó. Természetesen, csak felszívódót használj most már.

2021. ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
corussal permeteztem 2 szer a hidegben most akartam áttérni topas ra de az állítólag nem megfelelő ennyi az egész.
2021. ápr. 30. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!