Kezdőoldal » Otthon » Kert » OBI-s orchideaföld vélemény?

OBI-s orchideaföld vélemény?

Figyelt kérdés

Az egyik orchideámnak büdös a földje, így vettem az OBI-ban egy csomagot, hogy átültetem. Kicsit másmilyen, mint amiben most van az orchideám, sokkal lazább. Csak cseréljem ki a földet, vagy van valami extra teendő? Láttam valahol, hogy valaki kifőzte az orchidea kéregmixet forró vízben.

Linkelem az orchideaföldet, amit vásároltam:

[link]



2021. ápr. 29. 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez garri...

Biztosan nem vennék ettől a márkától ilyen közeget, a többi fajtához már volt szerencsétlenségem; agyagos, gagyik.


A Florimo hajdanán, vagy fél évtizede még jó volt, mára apróra "darálták" benne a kérget, fullasztó lett a növény számára, legfeljebb karácsonyi kaktusznak adnám meg hasonlóknak.


A lényeges az az orchideáknak, hogy a gyökereik szellőzzenek, különben rothadásnak indulnak.

Hochwertiges az a márka amit tudnék ajánlani. Sphagnum moha van benne és nagy kéregdarabok.

Teljesen száraz formában árulják, bármeddig eláll így.

[link]


Gondolom egy Phalaenopsis a kérdéses alany, annak a cserepének oldalára lyukakat fúrnék a megfelelő szellőzés érdekében, és a kaspó használatát is kerülném, garantáltan nem büdösödne be újra. Ja és még annyit, hogy locsolás helyett áztatnám merítéssel.

2021. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!