Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történik ha nincs közelbe...

Mi történik ha nincs közelbe porzó gyümölcsfa?

Figyelt kérdés
Ültettem egy körtét de nincs a közelbe másik.. olvastam hogy nem ontermekeny, nem lesz rajta így termés?
2021. ápr. 29. 15:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagyis kb 100 méterre van, látótávolság :D nekem Vilmos van, és az ilyen barnás körte szóval masfajta
2021. ápr. 29. 15:13
 2/12 anonim ***** válasza:
Szep lesz a fa, de nem lesz rajta soha gyumolcs ... venned kell meg kortefa csemetet.
2021. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tavolabb levo masfajta kortefa nem is biztos, hogy ugyan abban az idoben viragzik?
2021. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs is látótávolságon belül, kis szerencsével a kertedben járó méhek látogatnak ilyen fákat. Apósoméknak a gesztenyéje termett így, fogalmuk se volt, hogy hogyan porzódik be.
2021. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk a kert sarkában van egy 50 éves körtefa. A környezetében nincs másik. Rengeteg körte van rajta minden évben. Az ilyen fákat önporzónak nevezik.
2021. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A barnás körte az lehet Bosc, az meg a Vilmos porozzák egymást.

100 m nem áthatolhatatlan távolság a méheknek, de azért már húzós.

Ha lakóház van a két fa közt, akkor az csökkenti a megporzás valószínűségét, mert a méhek nem biztos, hogy átrepülnek a ház fölött, ha van elég virágpor nekik. Ha nyitott kertben van mindkettő, odalátni egyiktől a másikig, akkor jobb az esély.

Ha sok gyümölcsfa van a környéken, méh meg kevés, akkor kicsi az esély. Pár virágzó fa, meg sok megporzó rovar, az valószínűsíti a termést.

De még ebben az esetben se érdemes a másik fa tulajdonosára hagyatkozni. Mi van, ha öt év múlva kivágja a fáját? Én is így jártam, mikor ideköltöztünk, volt meggy, a következő évben meg a szomszéd kivágta az ő fáját, onnantól nem volt meggy. Jobban jársz, ha ültetsz egy porzópartnert. A Bosc az a legjobb őszi körte. Vagy ha nincs helyed, akkor a fádra olts belőle egy ágat.

2021. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam ha vágok róla szemet és beszéltem egy ágat később, ősszel lett ültetve szóval meg amúgy se lenne rajta
2021. ápr. 29. 16:28
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy van körülötte szilva barack, gondolom az nem számít
2021. ápr. 29. 16:34
 9/12 anonim ***** válasza:

#7,

beszéltél egy ágat később? Ez hogyan sikerült?

2021. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
*beszemzek egy ágat később :D
2021. ápr. 29. 17:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!