Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza szöghajtást milyen...

Fűkasza szöghajtást milyen gyakran kell zsírozni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 29. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Most, első használat előtt nyomtam bele, majd még egyszer fogok "félszezonban". Nem tudom, mennyiszer kellene, tizen-akárhány éve így csinálom az otthonival meg a cégessel is.
2021. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én tíz tankonként rányomok egy kicsit, ha a csavar végén alig van.
2021. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak első használat előtt szoktam, egyszer egy évben.

Most a 4. és 5. gépemet használom, még soha nem láttam, hogy láthatóan hiányzott volna a zsírból.

Mondjuk, én nem nagyban nyomom az ipart, csak a saját földjeim körül kaszálok.

2021. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is csak otthon de az én gépem annyira kínai, hogy bárhol is csinálsz vele olyat, hogy becsülettel kened, pár hét múlva eggyel kijjebb/lejjebb lesz az összes zsír... Szóval ha nem akarom, hogy folyjon a kertre a cucc, akkor elég a majdnem üres szöghajtásba nyomni inkább több kis adagot. Fun fact: ezen nem hallod ha kenetlen: amikor agyon van zsírozva, akkor is úgy nyerít meg zörög a szöghajtás, mintha porszáraz lenne... :)
2021. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit sehol nem szoktak írni, pedig még legalább olyan fontos, vagy még fontosabb, mint a szöghajtás:

Ha fogazott hajtórudas a gép, akkor a hajtórúdnak a motornál lévő végét is kell kenni. Az alsó vége kap a szöghajtás zsírjából, mert beleér, de a felső végén egy év otthoni használat alatt is porrá szárad a zsír a hő hatására, onnantól szárazon fut. A fogak lekopnak, és mind a hajtórudat, mind a kuplungházat cserélni kell. Ennek elkerülésére évente kétszer is érdemes kenni.

2021. máj. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyártó tíz munkaóra használat után írja.
2021. máj. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!