Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valami standard módszer...

Van valami standard módszer arra, hogy hogyan lehet "elvadult" növényeket nemesíteni ? Pl: szőlő.

Figyelt kérdés

Tehát arra gondoltam, hogy végülis mind1 hogy milyen növény, de hogy area van valami módszer, hogy : na így kell nemesíteni.

Van ilyen ?

(Pl van a fent említett szőlő is, nagyon finom a termése, lehet azt valahogy nemesíteni ? Vagy hogy több termést hozzon, vagy nagyobbakat.)


Fiatal vagyok és érdekel a téma ?

Tehát ilyen nemesítés (akármiben) létezik ? Vagyis hogyan kell csinálni :D


Köszi szépen a válaszokat! :)



2021. máj. 5. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Mezőgazdasági alapismeretek könyvek

2021. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi! :)

Van 1-2 ember, akinek a videóit nézegetem és tanulgatok belőlük, de ( így konkrétan van olyan amit kérdeztem ? Mert elég sok vidi van fent a neten, és sok fontos dolgot és érdekességet mondanak bennük, csak most per pill ez ötlött fel bennem :D)


Mondjuk elvadult növényeket nemesíteni, ha lehetséges :D

És pl ezt meg azt kell vele csinálni, ilyesmi :D

2021. máj. 5. 16:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és ment a zöld ✌
2021. máj. 5. 16:46
 4/7 A kérdező kommentje:

(Mármint látom, hogy a második link erről szól :D körülnézek talán van videó is ilyesmiből.

Hogy nyomon lehessen követni a növény fejlődését.)

2021. máj. 5. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Végül is neked kellene beporozni, így nemesíted egyikkel a másikat.

Itt vannak fogalmak és rövid leírás

[link]

2021. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérd meg a csáveszt Youtube-on, hogy beszéljen róla. Talán van kirakva, vagy akkor írj, amikor friss videót rak ki, azt talán még olvassa.


Nem értek a szőlőhöz, de nemesítés előtt először szaporítani tanulj meg, ismerd az időszakokat, a kártevőket, hogy milyen tápanyagokra van szüksége.

Alap szinten annyi lehet, hogy a vadszőlőt ráoltod egy rendes szőlő szárára, és szelektálsz. De nem biztos.

2021. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem úgy képzeli el a nemesítést, hogy átülteti az illető tövet, aztán "valamit" csinál vele, és az adott tő fog még jobb minőségű termést hozni. (Bocs, ha nem így gondoltad.)

Mert ilyen módszer nincs. Az utódai közül tudod a jobbakat kiválogatni. Az adott tőre esetleg egy teljesen másfajtát lehet ráoltani.

Az elvadult szőlővel azt tudod csinálni, hogy elkezded metszeni, a környezetéből minden más növényt eltakarítasz, és így az adott tőke kevesebb hajtáson lényegesen jobb minőséget (nagyobb szemeket, nagyobb fürtöket, finomabb bogyókat) fog teremni. De ennek a nemesítéshez abszolút semmi köze nincs.

2021. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!