Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csemete, mire terem?

Csemete, mire terem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem egy telket, építkezek. Szeretnék rá pár gyümölcsfát. Ha csemete fákat veszek, abból kb mire lesz termő fa?


2021. máj. 9. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
6-8 év.
2021. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj :( addig egyem a bolti ízetlen vackot?
2021. máj. 9. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Lesz már korábban is rajta (kóstoló).

De használható mennyiségre várni kell

2021. máj. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Eddig mit ettél?

Mit gondolsz a kis fa rajzolja a termést?

2021. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én az első években nem is hagyok rajta termést pl az almán mert elveszi a tápanyagot nem tud nőlni a fa.

Ha minden ideális akkor lesz már termésed 8 év után is de nem jelentős.

Annak kell egy jó 10-15 év.

A nyári barack igy is szökőévente egyszer terem alma körte mindig van szilva néha lefagy.

2021. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen türelmetlen vagy, vegyél bogyós gyümölcsöket. Ha idén elülteted, jövőre már teremni fog, kezdőknek megfelelő lehet a málna, szeder. De ültethetsz szamócát is,


Addig meg vegyél megbízható helyről gyümölcsöt, leinformált piacostól.


Különben az sem garancia a bő gyümölcstermésre, ha van néhány gyümölcsfád. Haladó kertésznek ajánlom csak, mert millió betegsége lehet, bőven szakértelem kell gyümölcstermesztéshez. Korán virágzót sem érdemes, főleg, ha fagyzugos helyen van a telek, kiszámíthatatlan a tavasz.

2021. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-8 év múlva már rendes termések várhatóak. Jó helyen, jó földben, jó gondozással.

Őszibaracknál a 2. évben már lehet pár szem, a 4. évben már akár egy rekesszel teremhet, az 5. évben már elvárás legalább ennyi. A körte az egyik leglassabban beinduló gyümölcs, annál inkább csak a 6. évben kell egy rekesz gyümölcsre számítani. (Egysorosan rakva.)

Egy 12 éves fán már - fajtától függően - 25-80 kg gyümölcs az, amivel elégedett vagyok. Elég erősen szoktam mindent metszeni, hogy ne sok, hanem inkább nagy szemű termés legyen.

Ültettem már vagy 150 gyümölcsfát életemben, jelenleg piacra termelek, szóval van tapasztalatom.

2021. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Saját részre szeretnék, nem kell több kiló alma, de azért nyáron mindig lehessen beleharapni valami frissen szedett gyümölcsbe. A bogyós eszembe sem jutott, köszönöm!

2021. máj. 12. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

"addig egyem a bolti ízetlen vackot?"


Ne félj, ebben a mi klímánkban még rosszabb lesz mint a külföldi trópusi melegekben! ;)

2021. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Én pl. nem tudom megérteni az embereket akik a reklámozott SIÓ italokat issza... Egyedül a barack iható, de az sem üti meg nagyon a mércét...
2021. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!