Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti szivattyúk ha áramot...

Kerti szivattyúk ha áramot kapnak folyamatosan mennek, kikapcsolásig?

Figyelt kérdés

Elkezd szívni és megy addig amíg be van kapcsolva? Ha olyan slagot kötök rá, amin szabályozható a kifolyó víz mennyisége akkor leég a motor vagy valahol túlnyomás lesz? Ha magas nyomást is tud, akkor azt hozza is? Lehet túl erőset vettem?


Érdekelne minden ilyen info.


2021. máj. 10. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, mennek kikapcsolásig ha kell, ha nem. A túlnyomás miatt ha aggódsz akkor vehetsz rá egy ilyesmit, kicsit drága, de hirtelen ezt találtam.


[link]

2021. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem ezt...


Elpumps JPP 1300f amit vettem. Ez azért már tudja nyomni a vizet. Autó mosáshoz, locsoláshoz (néhány magaságyás, füves terület, később egy sterimo) kellene. De ha nekem még a szomszéd kertjébe is átlő a víz nem jó. Ezek a nyomásszabályzók meg nagyon drágák... Ennyit nem áldozok egyelőre rá, épp eléggé jó ára volt a szivattyúnak is...

2021. máj. 10. 09:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet tényleg kicsit erős a szivattyú, sterimónak inkább folyamatos nyomás kell. Illetve leszabáklyozva nem tesz jót a szivattyúnak se, símán leéghet.
2021. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De ha nem teszek rá áramlásszabályzót, attól még megy tulajdonképpen, de a gép törekszik mindig a max. teljesítmény leadására? Gondolom víz elérhetőségétől függ hogy mekkora a kivét és annak nyomása.


Abból indultam ki amúgy, hogy a régi-régi szétrohadt Pedrollo szivattyú volt ilyen teljesítményű, gondoltam akkor ha az előző tulaj azzal elvolt, szabályzók meg egyéb kütyük nélkül, akkor egy hasonlót veszek én is.


Ha nagyon nem bírok vele, akkor majd kitalálok valamit.

2021. máj. 10. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen igényed van miért nem vettél házivízművet ? Az leáll és elindul automatikusan. Késő bánat.
2021. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Nem egészen, ha akar vehet tartályt meg nyomáskapcsolót, összerakja és szevasz.
2021. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vehetek utólag is hozzá, igen, csak még most nem gondoltam, majd ha az anyagi engedi illetve ténylegesen szükség lesz rá. Köszönöm az ötletet azért.
2021. máj. 10. 20:23
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

#6

Autót is vehetsz a Unix-ból alkatrészenként.

2021. máj. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kotekedjel akkor meg veszekedjel nyugodtan...
2021. máj. 11. 05:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!