Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja a narancsfámnak?

Mi baja a narancsfámnak?

Figyelt kérdés
kb. 3-4 hete vásároltam Citrom illetve narancsfát. Egészségesen vettem őket, virágokkal, kis gyümölcskezdeményekkel, nagy sötétzöld illetve friss levelekkel. Azt gondoltam, hogy a napok óta tartó erős szél, és új hely tépázta meg a narancsfámat, igaz, a citromnak nem lett baja), és a sok levélhullást az okozta, de ma már úgy gondolom nem. Közben kanalasodott a levele is, de csak a narancsnak, akkor megöntöztem, helyrejött. Viszont Ma észrevettem, hogy sok hangya rohangál rajta, (tetveket nem találtam), és egy nap alatt rengeteg levelet lehullajtott, virágból és termés kezdeményből is jöttek le. Hozzáérés nélkül is sok hullik levélből. A citromon is észrevettem néhány hangyát a földje körül, de ő egyenlőre stabilan áll. Mit tegyek, kedves citrus tapasztaltak? El vagyok keseredve a mai nagy adag levélhullás miatt.

2021. máj. 10. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó lenne pár fotó.

Nem égtek meg a levelek, amikor kiraktad őket?

Pajzstetű még lehet. Nézd meg a leveleket, ha fényes, ragacsos foltokat találsz, akkor azokat pajzstetű csinálta, ha levéltetű nincs. A levélhulláshoz mondjuk rengetegnek kellene lenni, szóval valószínűleg nem ők okozzák.

Tápoldatot használtál? Semennyit vagy túl sokat?

2021. máj. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Üvegházból, párás helyről, más fény- és hőmérsékleti viszonyok közül máshová átkerült növény esetében a környezeti tényezők hirtelen, sokkszerű megváltozása felboríthatja a növény élettani folyamatait. A levélhullás sokszor a gyökérzet károsodására utal.
2021. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben figyelem, az edény oldalán ilyen nagyon apró fekete rovarok" mászkálnak, kb. milliméteres méretüek. Ez atka lenne? citromfa oldalán ugyanilyen, csak pirosas apróságok mászkálnak. A citromfám, erős, rajta egyenlőre csak ez van, pár hangyával, levélhullás nélkül. Most a hangyák ellen, házi praktikaként körbeszórtam liszttel, így mára annyi történt, hogy kevesebb a levélhullás. Igaz, hangya még van a fán, de gyilkolom őket ha elkapom :) Szóval ha ez atka lenne, mivel érdemes ezeket kiirtani illetve lekezelni ?
2021. máj. 11. 16:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Az atka bőven kisebb 1 mm-nél.

Ha mégis az, akkor csakis atkaölővel tudod kiirtani őket. Van valamelyikből 3 ml-es kiszerelés is, ha jól tudom. 5 ml-es egész biztosan.

2021. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!