Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért olyan hangos a benzinmot...

Miért olyan hangos a benzinmotoros fűnyíró egy benzines autóhoz viszonyítva?

Figyelt kérdés
Azon tűnődtem, nagyobb és erősebb benzines motorok az autókban szinte csendben járnak, ehhez képest egy mai benzines fűnyíró ordít. Miért nem tudnak ezek is halkabbak lenni?

2021. máj. 26. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá egy több méter hosszú kipufogó rendszert, első- hátsó dobbal katalizátorral, akkor majd az is csendes lesz.
2021. máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
+1
2021. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam már kipufogó nélküli autómotort. A fűkaszán szinte csak egy lemezdoboz tompítja a hangot,míg egy autón egész rendszer.
2021. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer leesett a kipufogó az autómról. Pár napig úgy jártam vele, amíg megcsinálták. Ne tudd meg, milyen hangja volt az autónak.
2021. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van itt a faluban egy mercis fószer, évek óta lukas kipufogóval jár, ahhoz képest a fűnyíróm a csend, nyugalom szigete. :D
2021. máj. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert nincs hangtompítás.
2021. máj. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer lent voltam egy műhelyben mikor épp próbálgattak valamit egy autón amiről előtte leszedték a kipufogót.

Ajánlom neked is meghallgatásra, utána visszavonod ezt a kérdést. :DDD

2021. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az autón van egy katalizátor többnyire, egy hangtompító dob, egy végdob. Ez a rendszer szépen le csendesíti a zajt. A fűnyírón szinte nincs is kipufogó már ha autóhoz hasonlítsuk. (Persze van de az olyan kicsi hogy nem tudja el nyelni a zajt)
2021. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!