Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az örökzöld Magnóliafám...

Az örökzöld Magnóliafám levelei rozsdásodnak, vajon mi okozza ?

Figyelt kérdés

#magnólia #levélrozsdásodás
2021. jún. 1. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A magnólia a gabonarozsda gazdanövénye, tehát gabonarozsda lepte el.
2021. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Idősebb fa, ami korábban nem mutatott ilyen tüneteket, vagy most ültetted?

Valódi rozsda, vagy csak barnulnak a levelek?

2021. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat/kérdéseket. Az az igazság, nem tudom, hogy valódi rozsda-e, készítettem fotót róla, csak nem tudom, hogy van-e lehetőség feltenni, hogy lássák mások is. A fát régebben ültettem, kb. 2-2,5 m magas. Máskor is volt, hogy eldobta a levelét, mert megbarnult, de most tömegesen látom rajta az ilyen leveleket, annak ellenére, hogy 9 bimbót számoltam össze rajta.
2021. jún. 2. 07:34
 4/7 anonim ***** válasza:

A fotót feltöltöd bárhová a netre, és ide linkeled. Pl.:

[link]

2021. jún. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet ! [link] remélem sikerült és tud segíteni valaki. Köszönöm.
2021. jún. 4. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennek garantáltan nincs köze a rozsdához. Valami más gomba persze lehet ettől még, a pettyek miatt.

Én mondjuk élettani dologra tippelnék, pl. a talaj a magnólia igényéhez képest túl meszes. A nem eléggé savanyú talaj miatt ez egy jellegzetes probléma, hogy száradnak a levelek. Egy fiatal ültetésnél biztosra is venném, de több évesnél már kérdéses. Ebben az esetben attól lehet probléma, hogy a gyökere beleért egy másféle, mondjuk, meszes talajba. Pl. ha savanyított talajt raktál oda, ahová ültetted, de ebből most kimentek a gyökerek.

2021. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem a pH-ját az ott lévő földnek, amennyiben szükséges akkor valamivel majd savanyítok a talajon.
2021. jún. 4. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!