Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszéd átdobálja hozzám a...

Szomszéd átdobálja hozzám a lenyesett füvet?

Figyelt kérdés
Szóltam már 2-3 hete. Bocsánatot kért, mostanában nem ők nyírják, majd szól a "fiúknak". Most megint átborították hozzám. Nálunk konkrétan megoldhatatlan a zöldhulladék elszállítása, ezzel pluszban nincs kedvem vesződni. Mégis, mit lehet csinálni az ilyenekkel?

2021. jún. 5. 08:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Dobd vissza
2021. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Ingyen tápanyag.


Készíts tárolót, és dobd a komposztodra! Csak figyelj a megfelelő levegőzésre, nedvességre, és legfőképp a C:N arányra.

2021. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Én is vissza dobálnám, ahogy az első mondja.
2021. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, olyan kézi motorossal vágja, ami pergeti szanaszét ezerrel, ugye? Gondolom nem szándékosan "dobálja" hozzád. Ettől függetlenül észervehetné a "munkája" eredményét, és szépíthetne rajta. Én ugyan még nem használtam ilyen gépet, nincs esetleg egy olyan irány, amerre nem szórja a nyesedéket? Mert akkor ügyelhetne, hogy úgy álljon a határotokon, hogy maga felé dobja... Ha meg nem, akkor vegye már a fáradtságot, hogy összegereblyézi. Már ha nincs a tied teleültetve. Hát ja, szóval nagyon gányó egy dolog. Mi a házunk előtt vagyunk úgy, hogy elektromossal nyírjuk, és egyben összegyűjtjük a nyesedéket. A szomszéd meg újabban felbérel egy embert, aki neki kézi motorossal levágja. Na az is mindig vagy egy méter szélességben átpergeti hozzánk, és otthagyja.

Épp ezért mi úgy szoktuk, hogy átnyírunk a szomszédéba is mindig legalább fél métert, ahogy sikerül. Hogy ha ő nyírat, akkor már ne jöjjön át hozzánk annyi. Csakhogy van amikor beelőznek és előttünk nyírnak. És amolyan "jószándékú segítőkészségből" ők is át-át nyírnak hozzánk.

Pedig már nem egyszer mondtuk, hogy ne csinálják, mert mi nem szeretjük, ha ott marad, stb, egyszerűen nem fogják fel. Nem szemétkedésből teszik, egyszerűen nem értik, hogy mi is ezzel a baj. Úgyhogy már feladtuk, csak igyekszünk mindig előbb nyírni mint ők, hogy ne legyen annyira ramaty a kép. :) Na de hát ez csak két fűnyírós terület. Ha te mondjuk valamit termelsz, az még idegesítőbb lehet, teljesen megértelek.

2021. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem pergetős, egy kupacba van leszórva. Gondolom, a fűnyírójának a fűgyűjtőjét üríti oda. A vicc, hogy köztünk egy magas betonfal van, azon még drótháló is. Tehát neki létrára kell állnia, hogy átboríthassa hozzám a nyesedéket.

Önkormányzat ingyen biztosít kukoricazsákot (komposztban lebomlik), egyszerűbb lenne abba beletenni és a ház elé kirakni a szállítási napokon.

2021. jún. 5. 10:12
 6/16 A kérdező kommentje:

#2, értem én, hogy ez ingyen tápanyag, de egy teherautóra való tüskés ágam van, amit komposztálnom kéne. Elszállítani nem tudják - nem jön ide fel autó -, égetni tilos. (Talán az idén még nem..)

Egyszerűen az eljárása bosszant. A kutyája után is szedtem már össze csontot, a kamaszgyereke után sörösüveget, cigisdobozt. Most lett elég.

Egyébként átdobtam neki, oldja meg.

2021. jún. 5. 10:17
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Avart égetni tilos, ez országos rendelet. Az ág viszont nem avar. Tehát eltüzelheted.

Ettől függetlenül jobb lenne ledarálni és komposztálni.

2021. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7, óó, köszönöm, ezt nem tudtam. Avart nem égetek, de ezzel a sok tüskés ággal - töviskoszorú amúgy - nem boldogulok. Ha még frissiben aprítom, úgy oké, de ha megszáradt, hát nincs ember, aki azt megfogja.
2021. jún. 5. 10:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Néhány bográcsozás vagy szalonnás ütés és felhasználtad a tövisest. Szomszédhoz meg jegyzőt hívni...
2021. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Holnap átmegyek hozzá - ma dolgozik -, és beszélek vele kulturáltan. Ha nem, akkor ajánlott-tértivevényes levél, ha az sem, úgy jegyző..
2021. jún. 5. 15:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!