Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levéltetves a rózsa. Milyen...

Levéltetves a rózsa. Milyen rovarölő permetszert használjak, ami nem veszélyes a méhekre?

Figyelt kérdés

2021. jún. 7. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
próbálkzz először szappanosvízzel.
2021. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy rendes permetszert amiatt kedvelek, mert pontosan leírják az elkészítés és a használat menetét. Egy ilyen odavakkantott félmondatban, hogy az öreganyám térgyekalácsával próbálkozzak, számomra semmi nem derül ki. Az egy dolog, hogy nyilván mostam már szappannal kezet, de permetezéshez mégis mennyi szappan, mennyi vízben? Hogyan készítsem el az oldatot? Permetezőgéppel fújnám.
2021. jún. 7. 23:27
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Jajjistenem..... google nincs bevezetve hozzátok?????


Ezer oldalon leírják....

2021. jún. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Estefelé permetezz, akkor már nincsenek kint a méhek. Hivatalosan ilyet találtam több helyen:

"a védekezés csak a méhek repülési időszakának befejezését követően, legkorábban a csillagászati naplemente előtt egy órával kezdhető meg. A kezelést 23 óráig be kell fejezni, illetve 23 órától a következő nap alkonyatáig szüneteltetni kell."


Én Mospilant szoktam használni a tetvek ellen. A leírásában azt írja, hogy X dózisban nem veszélyes a méhekre. De ezt inkább a mezőgazdasági méretekben mérve adják meg. Valószínűleg ott van igazán veszélye.

2021. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg Spilant használok (ugyanaz, olcsóbban), szintén azért, mert nem méhveszélyes.

De ha este, napnyugta előtt permetezel, akkor a többi se.

2021. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!