Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig nem lehet megenni az...

Meddig nem lehet megenni az epret permetezés után?

Figyelt kérdés

Tegnap este permeteztem a gyümölcs fákat Champion gold al és score 250 Ec vel de a fák alatt van az szamócás és valószínű hogy ők is kaptak a permet léből.

A biztonsági adatlapon az alma, körte barack egészségügyi várakozási idejét találtam meg.



2021. jún. 9. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, az eperre is ugyanaz vonatkozik, de ha biztosra akarsz menni, írsz a forgalmazónak emailt és rákérdezel.
2021. jún. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanez vonatkozik. Akár ötször annyi vagy ötödannyi is lehet a várakozási idő.

Azért nem tüntették fel, mert epret nem permeteznek vele, így abban nem is vizsgálták a szer lebomlását. Így a forgalmazó vagy a gyártó se fog tudni semmit mondani róla.

2021. jún. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Champion és a score 250 gyümölcsfákra lett engedélyezve és tesztelve, bogyós gyümölcsökre, eperre nem. Teljesen más rendszertan. Én idén biztos nem ennék abból az eperből.
2021. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Takarófoliával fedd máskor.
2021. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én is ilyen festékboltban kapható takarófóliát használok az eperre, 300 Ft körül volt.

A Champion elég veszélyes anyag, de nem felszívódó, a rézhidroxid esetén az a mérvadó, hogy milyen gyorsan nő az adott lepermetezett gyümölcs. Más gyümölcsökhöz mérten, én 5-7 napot tippelek.

A Score az felszívódó, de az eper meg viszonylag gyorsan nő, hígul benne a szer, annál 10-12 nap szerintem.

Mit és mi ellen permeteztél most ezzel a két szerrel? Nekem így kapásból semmi nem jut eszembe, amire értelmes dolog lett volna egyszerre ezt a kettőt rászórni.

2021. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.

A mezőgazdasági boltban el mondtam mit vettem észre a fákon, az első tünet a barackfán az a levél pöndörödés a második meg a levél tetű. Lehet az is h az egyik a másik hozadéka.

Elém rakta ezt a két szert én meg használtam.

Igen lehetett volna eszem h le takarom addig az epret ( még fólia is van itthon), de nem volt ez teljesen átgondolt munka és először csináltam.

Legközelebb már másként csinálom.

A nagyja termést már el raktuk lekvárnak még a permetezés előtt úgyhogy nincs minden veszve🙂

2021. jún. 9. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt mondták, hogy réz-hidroxidot szórj az őszibarackra? Na, abban a boltban többet ne kérj tanácsot. A levelek nagy valószínűség szerint le fognak hullani, a legtöbb őszibarackfajta erősen rézérzékeny.

A tafrinás levélfodrosodásnak ilyenkor már vége, amikor itt a meleg idő, magától is véget ér a fertőzés. A beteg levelek lehullanak, és egészségesek kezdenek fejlődni. Tafrinára a Score megelőzésnek kell, esetleg a terjedést lassítani. De ilyenkor már tökéletesen felesleges. Amikor elkezd hajtani, és a levelek olyan 2 cm-esek, akkortól kell folyamatosan szórni, 7-10 naponta, időjárástól függően, május közepéig-végéig.

Levéltetűre, amikor ilyen összepöndörödöttek a levelek, már felszívódót érdemes használni, pl. Teppeki vagy Spilan. De rovarölőt akkor nem is kaptál?

2021. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!