Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csemegekukoricát érdemes...

Csemegekukoricát érdemes ritkítani, vagy inkább örülni kell, hogy minden szem kikelt?

Figyelt kérdés

10 centire vannak egymástól, és ebből van két sorom.

Fognak teremni, ha ilyen közel vannak?


Szép napfényes hely amúgy.



2021. jún. 10. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
10*10 centis hálóban vannak?
2021. jún. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A sorban vannak 10 centire. De a két sor között valamivel nagyobb a távolság, kb.30cm.
2021. jún. 10. 09:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Máskor fogalmazz pobtosabban!


76,2 centi a sortávolság a nagyüzemi kukoricánál.


Egymástól pedig kb. 20 centi távolságra vannak.

2021. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Silónak jó lesz.
2021. jún. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Konyhakertbe 20 centinként vetettem, de a sortáv csak 30 centi lett helyhiány miatt. Egyelőre duplán nőnek, de csak egy tövet hagyok, hogy legyen esélyük. Reménykedem 🤞
2021. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amint elérték a 20 cm-t, már nem kell félni, hogy a lótetű kieszi, akkor egyből egyelni kell. Minél később, annál kisebb lesz a termés. Ha túl sűrű, akkor nem is mindegyik hoz csövet, és amelyik hoz, abból is a többség kicsi, hiányos, vagy teljesen üres lesz.

Nálam 60 cm a sor, abba már beférek a kis rotával, a tőtáv meg kb. 30 cm. Szokott lenni felénk több hektáros főznivaló kukorica ültetvény, abban kb. megvan a 3-as által írt 76,2 cm sortáv, de a tőtáv ott is 30 cm körüli.

30 cm sortáv, két sor esetén 50 cm-nél ne hagyd sűrűbbre, ha jót akarsz. Ha nem tudod sokat öntözni, még ennyi se maradjon. Ha több sor lenne, akkor azt mondanám, minden második sort szüntess meg, akkor könnyebben lehet művelni, és a tőtávval beállítanád ugyanezt a m2-enkénti számot.

10-15 cm-es korban még át is lehet palántázni, ha földdel együtt tudod kiásni.

2021. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Khm🤭, silóra nincs szükség. És kiskert, nem nagyüzem. Bocs! Hát amiket írtok... Nos ezek alapján ritkítani fogom 20 vagy 30 centis tőtávosra. Megpróbálok áttelepiteni sokat,hátha,,
2021. jún. 10. 23:53
 8/13 A kérdező kommentje:

Jézusom, bealudtam a tegnapi válaszolásomon, csoda, hogy eltudtam küldeni a kommentet! :)

Na tehát megyek, és akkor ásóval -hogy a gyökér ne sérüljön- kiszedek közülük és átteszem máshova. Ugyis most felszabadult máshol hely, ráadásul másféle a talaj ott, legalább meglátom melyik helyen szeret jobban lenni. Remélem túlélik az átültetést.


Bár azt olvasom, még egy ideig lehet magról is vetni, mert elvileg rövid tenyészidejűek. Lehet még próbálkozom... :)

2021. jún. 11. 08:35
 9/13 A kérdező kommentje:

5-ös!

Én egy helyre csak 1 szemet tettem, és inkább azokat így közel 10 centire. Én sem bíztam benne, hogy minden szem kikel, de mégis úgy lett! :)


Majd amúgy megírhatod a tapasztalataidat bármikor később, hogy mit csináltál vlee végül, hogy viselték és hogy termett!

Idővel visszanézek, jó kukoricázást mindenkinek! :)

2021. jún. 11. 08:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy palántázás után locsold őket pár napig!
2021. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!