Kezdőoldal » Otthon » Kert » Imádom a koriandert a mexikói,...

Imádom a koriandert a mexikói, indiai ételekbe. Próbáltam itthon a kertbe és cserépbe ültetni de alig 2-3 szál indul be. Mi a titka a dús növénynek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 17. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na erre én is kíváncsi leszek... :)

Nekem sem sikerült magvetésről.

2021. jún. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány éve én is próbálkoztam az ültetésel és se a kapor, se a koriander nem marad meg nálunk, a petrezselyem és egyéb zöldfűszerek virulnak.
2021. jún. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: palántát ültettem.
2021. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Idén még nem láttam lidliben cserepeset. Talán úgy kertbe ültetve megmarad, idén van először kertem. A bazsalikom és a petrezselyem virul.


Magról idén 3x ültettem egyse kelt ki. Egy angol videóban láttam hogy össze kell törni előtte a mag kemény héját, így egy balkonban elindult 3 szál. De pár levél után virágozni akar, aztán meg magot hozni.


Elvileg lehet, az exem anyja csokorszám adta miután megtudta, hogy kedvencem. Állítólag ő kiírtani nem tudta, de utálták, így csak kitépte, amíg én nem jöttem. Viszont őt nem tudom megkérdezi hogy sikerült ezt kiviteleznie 😅

2021. jún. 17. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért gondolom, hogy talaj, víz, időjárás vagy nem tudom még mi lehet függő is :)
2021. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké ez így van, de a világon azért sok szép koriander kapható, és nem egységes a föld, éghajlat stb.

Pedig biotápoldatozom is.

Végülis még él a növény, lehet megmarad és jövőre leaz dús bokor 😃

2021. jún. 17. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármi elképzelhető! :)
2021. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban össze kell törni a magokat és a talajt jelentősen dúsítani kell trágyával, legalább negyven százalékban.

A sorokat 6-8 cm távolságban húzzuk és kb. 1 cm mélyre lehet vetni, majd laza földet, homokot szitálunk rá, jól beöntözzük és a kelés alatt fontos, hogy a föld tocsogjon a víztől, jobb, ha naponta többször is ráspriccelünk, a felesleg alul kifolyhat. Ha kikelt, normálisan kell öntözni. Ha elérte a 15 cm magasságot, lehet aratni, levágva a felső 2/3, vagy akár 3/4 részét, ekkor meg kell trágyázni, vagy tápozni és indításnak megint jól beöntözni.

Itt egy videó, amely be is mutatja, érthető a látvány is mindenki számára.

https://www.youtube.com/watch?v=bt7NcZpnucQ

2021. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!