Kezdőoldal » Otthon » Kert » Komposztálható a mogyoróhéj?...

Komposztálható a mogyoróhéj? Vagy aprítva se?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem találtam infót.

2021. jún. 18. 14:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Amit találtam, közben, e cikk szerint lehet:

[link]


De ha valakinek rossz a tapasztalata, írjon, légyszi!

2021. jún. 18. 14:47
 2/11 A kérdező kommentje:
Aprítva szabad csak a komposztra?
2021. jún. 18. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne komposztálni? Miből jutottál arra, hogy esetleg nem lehetne?

Bármilyen tiszta (vagyis, nem lebomló anyaggal nem kevert) növényi anyagot lehet, kivéve, ha túl kemény hozzá, mint pl. dióhéj. (Azt is csak azért nem érdemes, mert több év, mire lebomlik.)

2021. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem voltam benne biztos, főleg a diólevélviták miatt (juglon). Márpedig nem vagyok se ökológus, se vegyész. :) Szóval hogy a földimogyi héjában mi van, persze utánanézhetnék, de az még nem adna garit nekem laikusnak, hogy lebomlik-e rendesen, vagy netán árt-e a komposztnak. Inkább kiírtam a kérdést.


Adott továbbra is a kérdés: van lényeges időbeli eltérés a komposztálódás során az aprított mogyihéj, valalmint aközött, ha csak úgy a kettévált egész héjat teszem a komposztba?


És mi a helyzet a többi keménnyel, mint törökmogyi héj?

2021. jún. 18. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha általánosságban komposztálunk, akkor lehet, de a mennyiség, az esetleges növényvédőszer maradványok, a komposzt kezelése befolyásolja a háztartási komposztálást. Parásodott és fás részek lassabban bomlanak le, ezért előnyös az aprítás.
2021. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tényleg, a piaci gyümi, zöldség felülete is esetleg vegyszerrel kezelt, ez nem jelent gondot egy komposztban mennyiségileg? Nem jelentős vegyszermennyiség? Pl almahéj, krumplihéj, földimogyihéj felületén vegyszermaradvány nem gond?
2021. jún. 18. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:

A földimogyoró héját beleraktam a komposztba, de több mint egy év alatt sem bomlott le. Most tele van a veteményesem mogyoróhéjjal :)

Azóta gyűjtöm egy hordóba és majd megpróbálom ledarálni ágaprítóval, talán úgy könnyebben lebomlik.

2021. jún. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam rá, hogy egy év talán nem lesz elég neki... Ha szabad javasolnom, máskor esetleg rostáld meg a komposztot, felhasználás előtt. ;) A mogyoróhéjat lehet, hogy eztán inkább gyújtósnak fogom használni, szóval külön fogom gyűjteni úgy döntöttem. Nem mintha gyakran volna mogyihéjam, de akkor már külön. Köszi a váalszokat! :)
2021. jún. 20. 16:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha egy év alatt nem bomlott le, akkor kiszáradhatott a komposzt, vagy ilyesmi. Egy év alatt a vékonyabb ágak is le szoktak bomlani nagyjából. A mogyoróhéj meg egy viszonylag laza szerkezetű valami, nem olyan, mint a dió vagy a törökmogyoró.
2021. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden lebomlott a komposztban, tökéletes állagú volt, de a mogyoróhéj valamiért mégsem. A laza szerkezete miatt én is arra gondoltam, hogy gyorsan eltűnik, de nem. Ráadásul az ősszel és tavasszal beásott komposztból mostanáig ott vannak a mogyoróhéjak a talajban, mintha valami betonból lennének.

Én csak egy hobbista vagyok, nem értek hozzá, de ez a tapasztalatom.

2021. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!