Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a liliomot levágom vágott...

Ha a liliomot levágom vágott virágnak, a hagymája életben matad, és jövőre tud virágozni? Vagy nem lesz neki elég tápanyag, és jövőre csak szárat nevel?

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, èletben marad, újra kifog hajtani, èvről èvre nagyobb bokor lesz.
2021. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen életben marad, pár éve levágtam gyönyörű bokor lett belőle
2021. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bokor? A lilim nem bokor, hanem száron nyíló virág.
2021. jún. 27. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Kettes válaszoló vagyok. Én úgy értettem a bokrot hogy egymás mellé ültettem többet így lett belőle "bokor" szóval nem szó szerint értettem
2021. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én pedig arra értettem a bokrot, hogy a hagymàja szaporodik, èvről èvre több lesz, ami bokrossà vàlik
2021. jún. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A száron nyíló növények is be tudnak bokrosodni.
2021. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha földig levágod, akkor bizonytalan, hogy fog-e virágozni jövőre. A levelek teszik bele a hagymába azt a tápanyagot, amiből a jövő évi virágzás beindul. Ha túl gyenge marad a hagyma, akkor nem képződik virág, csak egy gyenge szár, ami a következő évre próbálja felkészíteni a hagymát.

Ezért levágni úgy kell, hogy alul maradjon legalább 10 cm dúsan leveles rész.

2021. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, úgy vágtam le.

Igen, szaporodik, de én épp ezért 2 évente felszedem a hagymákat, hogy ne nyomják el egymást.

2021. júl. 4. 09:25
 9/9 anonim válasza:
Igen, megmarad, nemrég sikerült kikapálnom a helyéről, visszaraktam és semmi baja
2021. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!