Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi kell a medencéhez?

Mi kell a medencéhez?

Figyelt kérdés

Szeretnék medencét a kertbe, de valahogy elvesztem, hogy mi az, ami feltétlenül kell hozzá. Ezért nem is mertem venni még. Túl bonyolultnak tűnik a kezelése, karbantartása.

Olyan 3,6x76/84-esre gondoltam, acél vazasra. De konkrétan a medencén kívül mi kell?

Gondotlam, hogy takaro, alátét...

Mi a lista, és mit kell (és milyen gyakran)csinálnom? Azaz mennyi elfoglaltság?



2021. júl. 7. 13:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi, kilences! Szabin voltam, csak most olvastam. Nagyobb medencét nem szeretnék, nem túl nagy a kert, így is nagy helyet foglal(na).
2021. júl. 12. 11:43
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt válaszolnék, hátha másnak is segít.

Ahogy mondtam, én is ilyen méretű felfújható peremes medencével kezdtem, ami 2-3 köbméter és papírpatronos vízforgatót adtak hozzá. Ezeket az Intex vagy Bestway márkájú medencéket Indiában és Kínában gyártják, elsősorban amerikai piacra, egyszer használatos, eldobható termékként. (Vigyázni kell, mert a két márka alkatrészei, csatkakozásai nem kompatibilisek egymással!) 80-100 dollárért adják, vagy még olcsóbbért, ezért ott nem pakolják el kitakarítva, hanem kidobják és újat vesznek. Na mi itt ezeken a végeken több szezonon keresztül szeretnénk használni, mert akik nálunk ilyeneket vesznek, azoknak 80-100 dolcsi sok pénz. Az egyik, és a legnagyobb probléma ezekkel a medencékkel a felfújható perem. Általában kibír 2 szezont, némelyik négyet is, de lutri. Az UV sugárzás szétszedi elvékonyítja a hurka anyagát és elkezdenek lyukak megjelenni exponenciálisan, amiket aztán már nem tudsz kezelni és kuka az egész. Tehát tartósságot nem lehet elvárni tőlük, magára a peremre, tehát arra ami miatt tipikusan tönkremegy, nem is adnak 6 hónapnál több garanciát.

A másik hátrány, hogy alulméretezett, a lehető legkisebb vízforgatókat adják hozzá, mert az ár ebben a kategóriában fontosabb, mint a hatékonyság. Vagyis a hozzáadott szűrő inkább parasztvakítás hozzánemértők számára. Ha rendes méretezésű, netán homokszűrős vízforgatót adnának hozzá, senki nem venné meg őket. Ezeket a mediket nem azért veszik mert jók, hanem mert csak 28 ezer az Auchanban.

Na most ebből a felfújható peremesből nagyobb méretűt szerintem nem szabad venni, mert a két fentebb említett alapvető hiba ugyanúgy fennáll, csak többe kerül az egész.

Miért mondom ezt el?

Mert így július közepén már alig van a szezonból 3-4 jó hét, az üzletek lefosztva, a többség szezon elején megvette már a medencéket, tehát én a helyedben most vennék egy 366×76-os felfújható peremest, gyakorolnám rajta a vízkezelést aztán jövőre vagy kidobnám, vagy még egy szezont megpróbálnék vele, vagy odaadnám egy sokgyerekes, rászoruló családnak.

Egyúttal rájönnél mennyire viseled el a napi tökölést a papírszűrővel, mert lehet, hogy téged nem idegesít annyira, mint engem. Kitapasztalnád a vized, miből mennyit kér, hogy ne legyen túlklórozva, de azért tiszta maradjon.

Hogy hosszabb távra mit vennék? Tehát vannak a 1.)felfújható gyermekmedencék, amik nem azonosak a 2.)felfújható peremes medencékkel, aztán a 3.)csővázas medencék és a 4.) fémpalástos medencék a mobil kategóriában növekvő minőségi sorrendben. Az biztos, hogy én csak homokszűrős rendszert alkalmaznék, azzal könnyű kiporszívózni a medencét, pár perc alatt ki lehet tisztítani a szűrőközeget visszamosással és ezt nem kell mindennap megcsinálni. A legolcsóbb kis homokszűrő olyan 40 ezer körül van, de jellemzőbb a 70-80 ezer körüli kezdőár. De méretezni kell, 3-6 köbméteres medencéhez a legkisebb kell.

Én mindenképp bekötnék a rendszerbe egy UVC lámpát ami a vízben lévő élőlények, elsősorban alga DNS-ét roncsolja, nem tudnak szaporodni, ezért jóval kevesebb klór kell. Nem kell uszodai, mert azok drágák, elég a kerti tavi, 20-40 ezerért. Amióta így néz ki a rendszerem én nem is nézem a PH-t, csak belerakok a vízbe egy Aquamulti tablettát, egy hétig úszkál az adagolóban és plusz klórt csak nagyon ritkán adok hozzá. (De ez több mint 20m3, kisebb medibe arányosan kevesebb vegyszer) A homokszűrő előre beállítva, mikor mennyit menjen és tkp. akkor sincs semmi baj, ha hetente csak egyszer nézek rá. Persze használaton kívül érdemes takarni és minden használatkor lefölözni a bogarakat, leveleket.

Én még teszek alá polifoamot, mások lépésállót, mert a szigetelés miatt nagyon megéri.

Ekkor már meggondolnám egy fémpalástos medence vásárlását, mert az a legtartósabb, akár süllyeszthető is, de ha nem akarod, hogy télire foglalja a helyet a kertben, akkor inkább csővázas medencét ajánlok, egyszerűbb szétszedni.

Tehát keresned kell az általad jelzett méretben a három típusból olyat, ami leginkább megfelel az igényeidnek és figyelni kell az ésszerű arányokra. 20 ezer forintos bilihez nem igazán jó döntés 100 ezer forintos kiegészítőket, gépészeti elemeket venni. Hogy milyen kompromisszumokra vagy hajlandó, azt te magad kell tudjad.

2021. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A felfújható peremes például: (keress rá)

Bestway Rodosz puhafalú medence szett vízforgatóval 366 x 76 cm

Csővázas:

Bestway BAHAMA fémvázas medence vízforgatóval 366 x 76 cm

fémpalástos:

[link]

Mondjuk ez utóbbi egy egyszerűbb, nincs hozzá homokszűrő és nem ajánlják süllyeszteni.

2021. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen! Felfújható peremest nem szeretnék, a látványa is irritál. Hosszabb távra terveznék. Lehet, hogy idén már nem is, de egy ideje inkább minőségre figyelek (persze amennyire tudok).
2021. júl. 14. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!