Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szivattyút ajánlotok...

Milyen szivattyút ajánlotok egy 9,5m mély fúrt kútba ahol a vízoszlop 8m. A cső átmérője 68mm?

Figyelt kérdés
Minél nagyobb vízkivételt szeretnék elérni a hatékony locsolás és esetleges későbbi locsolórendszer miatt.

2021. júl. 8. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez leginkább attól függ, hogy mennyi vizet ad a kutad. Hiába veszel percenként 100 litert nyomó szivattyút, ha a kút csak 20-at ad.

A méret alapján akár 2"-os szívócső is belefér, tehát már ipari méretű szivattyúval is lehetne szívni.

2021. júl. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak hogy nekem is egyértelmű legyen: 9,5m a kút és 8m a vízoszlop? Tehát a talajszinttől 1,5m-re már víz van? A későbbi locsolás mennyi vizet igényelne mennyi idő alatt?
2021. júl. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. Igen másfél méterre már víz van. Nem tudom a kérdésekre a választ. kb 500 nm amit majd locsolni kell. A kútfúró nem elérhető jelenleg, de lehet, hogy Ő meg tudja mondani, hogy mennyi vizet ad, de akkor majd ha megvan jövök vissza, de az 1-2 hét mert szabadságon van.
2021. júl. 8. 07:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kúthoz a legegyszerűbb barkácsboltos szivattyú is megteszi. Belógatod a csövet és használod.
2021. júl. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem mert van egy csomó paraméter amit nem igazán értek, de hatással van a nyomásra pl hogy milyen mélyről jön a víz. Azt olvastam, hogy 7m mélyről már feleződik a teljesítmény, viszont azt nem tudom, hogy az azt jelenti, hogy a vízoszlop teteje van 7m mélyen vagy a szívócső alja. Tehát pl az én esetemben a kút 9,5m mély és egy kb 9m cső van benne tehát olyan 9mről jön a víz. De feljebb tudnám húzni valamennyire de ehhez le kéne mérnem azt is, hogy amikor a szivattyú megy mi a vízoszlop teteje. + a vízhozam amit említettek de még nem tudom.
2021. júl. 8. 11:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk kezdhetnéd azzal, hogy lesz x méter csepegtető szalagom, x darab csepegtető fejem, milyen szivattyú t vegyek hozzá?
2021. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Off.

Te valahol Bács~Kiskun déli részén laksz,-hogy 10 méteren van víz?

Nem tudod,mennyi a szűrős csö(vek) hossza?

2021. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam, hogy 7m mélyről már feleződik a teljesítmény, viszont azt nem tudom, hogy az azt jelenti, hogy a vízoszlop teteje van 7m mélyen vagy a szívócső alja."

Miért lenne fontos a szívócső alja?? A víz teteje az vízszintes szeret lenni, magától felmegy a szívócsőben olyan magasra, amilyen a kút vízszintje. Neked csak onnan kell kivenni. Az a lényeg, hogy a szivattyú és a vízszint közt milyen a távolság.

Én azt mondanám, hogy kérj kölcsön egy szivattyút, és nézd meg, le tudod-e csökkenteni a vízszintet. Szerintem olyan nagyon nem fog menni.

Ha nem valami hatalmas kerted van, akkor nem is lesz szükséged nagy vízkivételre. Ha komoly szivattyút veszel kis felhasználáshoz, tehát lefojtod a szivattyút, az meg nem tesz jót neki.

Úgy általánosságban, szerintem vegyél gyengébb szivattyút, aztán ha idővel fejleszteni akarsz, és ez kevés, akkor egy erősebb szivattyút. Ezek manapság már úgyse az örökkévalóságnak készülnek, az se baj, ha marad egy tartalék használt.

2021. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudok paramétert mondani az öntöző rendszerről mert még csak terv. Most elromlott a szivattyúm és a helyett kéne még idén nyárra valami és gondoltam akkor már ha veszek olyat vegyek ami jó lehet a tervezett rendszerre. De közben egyébként megoldódott a szivattyú mert a szerviz adott egyet a régi helyett 25-ért ugyanazt tudja csak más márka és átszerelt mindent a régiről.

Majd aki tervezni fogja az öntözőt akkor az majd megmondja, hogy mekkora körök kellenek ehhez vagy mekkora szivattyú kell ha kell új, de azért köszi mindenkinek.

2021. júl. 8. 18:04
 10/12 A kérdező kommentje:
7. nem 10 méteren van a víz, az a kút alja, a víz 1,5m-en van.
2021. júl. 8. 18:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!