Kezdőoldal » Otthon » Kert » A krumplibogarak sötétedés...

A krumplibogarak sötétedés után is ugyanúgy 'szem előtt maradnak' - vagy fedezékbe vonulnak?

Figyelt kérdés
Csak sötétedés után jutottam oda, hogy megnézzem a krumplit (kb. 68 bokor). Találtam rajta kb. 20 - 25 bogarat - általában kettesével voltak...nem írom le, hogy mit csináltak.....Persze, a magam 'finom' stílusában felszólítottam őket, hogy haladéktalanul hagyják abba a cselekményt...igazából nem is volt más választásuk. Holnap nappal is megnézem, csak felmerült bennem a kérdés....
2021. júl. 25. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mennyi bogarat szedsz össze. A problémát a petékből kikelő lárvák jelentik azok zabálnak le mindent. Minden levelet át kell nezned.

Mondjuk én ilyenkor már nem nagyon foglalkozok ezzel már lassan szárad el a krumpli szára nem oszt nem szoroz mennyi bogár van.

2021. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! - én is valami hasonlót sejtettem, hogy talán ilyenkor már nem nagyon számít. Korábban nem voltak rajta, mert megpermeteztem (mert előtte voltak).
2021. júl. 26. 01:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért nem árt az, ha nincs bogár. Még ilyenkor is sokat tudni nőni a krumpli, ha van hozzá levele.
2021. júl. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha életben hagyod (hiába szárad a levél), az utódai károsítani fognak. Pusztítsd őket, ahol csak tudod!
2021. júl. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, - nekem is ez az alap állásom, nem hagyom életben őket.
2021. júl. 26. 09:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként még elég sok levele van.
2021. júl. 26. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Annál inkább pusztítsd el őket. Egyedül a gyöngytyúk eszi meg őket, más baromfi nem.
2021. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a gyöngytyúk, hanem a pulyka. A gyöngytyúk afrikai, a pulyka meg a krumplibogár amerikai.
2021. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazad lehet #8-as. Elnézést, ha tévedtem!
2021. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!