Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szilfát hogyan lehet szaporí...

A szilfát hogyan lehet szaporítani?

Figyelt kérdés

A szomszéd elhagyott telek azzal van körbe véve, szeretném én is elszaporítani. Hogy a legegyszerűbb és legbiztosabb?


Illetve ha azt szeretném, hogy fa szerűen nőjön felfelé mit kell vele csinálni? És mennyire ültessem közel egymáshoz, hogy a törzse olyan sűrűn legyen, hogy gyakorlatilag kerítést alkosson?



2021. júl. 25. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Magról jól szaporodik, a környékemen több ezer m2-t nőtt be sűrű bozótos formájában, a szél vitte oda a magokat.

Ha elég sűrű, akkor eleve felfelé megy, csak annyit kell tenni, hogy az alsó ágakat levágod, nem fog újakat hajtani alulról.

Viszont az ilyen kerítés nagyon kiszárítja a környezetét, a közelében nem hogy hasznos dolog, de még fű se nagyon fog nőni.

2021. júl. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az nem probléma. És magot mikor kéne hoznia?
2021. júl. 26. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb. májusban már lehullt. Úgyhogy jövőre. Érés után el is kell vetni, mert a következő évre elveszik a csíraképessége.
2021. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ágról nem lehet szaporítani valahogy? Vagy ha veszek valahol pár cserjét, abból még idén lesz valami, vagy ilyenkor már teljesen felejtős?
2021. júl. 26. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem könyvben, ott a dugványozást nem írja, csak a magot, meg nemes fajtáknál a magoncra való oltást.

Pár cserjéből elég foghíjas kerítés lesz... Szabadgyökeres csemetét majd október közepe után tudsz venni. Most meg se maradnának, csak drága konténeresek. Abból meg a kerítés drágább lenne, mint a házad.

Utánanézhetsz amúgy erdészeti faiskolában, ilyen arasznyi idei magoncot szerintem 10-20 Ft-os áron lehet majd venni ősszel.

2021. júl. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!