Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehetséges a fúrt kút vizének...

Lehetséges a fúrt kút vizének minőségét javítani?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy, a fúrt kutamból feltörő víz iszonyatosan vasas és rettenetesen büdös záptojás szagú. Szinte minden tartályomat bepiszkít, a csepegtetőket pedig idővel eltömíti. Vízszűrő vételen gondolkozok. Szerintetek meddig bírná a szűrője? Heti egyszer locsolok akkor viszont kb. 16 ezer litert elhasználok. Nem tudom hány méterre van lefúrva a kút, de nem lehet túl mély (a kis Leo szivattyúm max. emelőmagassága 46 m.) Szerintetek itt az Alföldön (HB megye) hány métert kellene még lefúrni, hogy rétegvizet kapjak? Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 26. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szűrő nélkül el se lett volna szabad kezdeni az öntözést, ez az alap. A homok tömít el mindent.

[link]

A záptojásszag valami gáz lehet, nem kell vele foglalkozni. Viszont valamit beszerelhetsz a rendszerbe, ami a gázt kiengedi, mert a csepegtető szemek egy részén (a magasan fekvőkön, a csövek vége felé) csak a gáz távozik, nem a víz.

A vasat miből gondolod? Az egyébként nem tömíti el tudtommal a csepegőt, és nem is okoz problémát a növényeknek.

A mész lehet még probléma, attól szokott eltömődni a lamella.

2021. júl. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alföldön sajnos jellemző hogy vasas, nekünk a Kőrös mellett volt telkünk fúrt kúttal, bevizsgáltattuk, és ott is azt hozták ki, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas, mert nagyon vasas.

Azért én néha ittam belőle, sosem volt bajom :D


Ki van bélelve rendesen amúgy a fúrt kút? Mert ha csak egy lyuk van, ott folyamatos lehet a bemosódás.

2021. júl. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szuro nelkul nagy batorsag volt. Tonkremehet a szivattyu ha nincs elotte egy durva szuro.
2021. júl. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!