Kezdőoldal » Otthon » Kert » Locsolótömlő toldás? Van két...

Locsolótömlő toldás? Van két kerti locsolótömlőm, elvileg mindkettő 3/4" méretre, de otthon szembesültem vele, hogy nem kompatibilisek egymással. A csomagolásuk/leírásuk szerint az egyik 19mm a másik 35mm. Hogyan lehetne a kettőt összetoldani?

Figyelt kérdés
Láttam mindenféle méretű műanyag csőtoldót webshopokban párszáz Ft-ért, de olyant nem, aminek az egyik fele nagyobb, mint a másik, tehát elvileg azonos méretű csövek egymásba toldására jó. A kerti csapra is mindkét tömlőt más csaprátéttel tudom felszerelni. A két csövet össze tudnám kapcsolni valahogy? A vastagabb, merevebb falú 20 méteres, a vékonyabb, könnyebben kezelhető 25 méteres, ezeket szeretném egymáshoz kapcsolni. Hozzáteszem nem értek nagyon ezekhez a csőméretekhez, kezdő vagyok 'kertlocsolás slaggal' témában :) Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat....

#kert #locsoló #tömlő #3/4" #tömlőtoldó
2021. júl. 28. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szűkítőként keresd, ne toldóként


Pl [link]

2021. júl. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ilyenekkel vannak toldva:

[link]

Mindenféle kombináció létezik. Pl.

Műanyag tömlőösszekötő 3/4"-1"-1"

Ezzel 3/4-es slagot 1 colos slaggal köthetsz össze, a menet 1 colos.

2021. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Műszaki és gazdaboltban tudnak segíteni. Olyan összetoldót is tudnak adni, amelyiknek teszem azt az egyik vége egycolosra, a másik vége meg fél colos csőre jó. Vidd a méreteket!
2021. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, hogy akkor van viszonylag olcsó megoldás a problémámra :) Én is arra gondoltam, hogy mindkét cső végéből levágok egy pár cm-es darabot, beviszem valamilyen boltba, és megmutatom hogy mit is szeretnék :) Mentek a zöldek a válaszokra köszönöm!
2021. júl. 28. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!