Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnám elszaporitani a...

Hogyan tudnám elszaporitani a kaprot a kertemben?

Figyelt kérdés
Abból, amit a szomszédasszonytól kaptam?

2021. júl. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kaprot magról lehet szaporítani, ha a szomszédasszonytúl kapott kapron vannak érett magok, akkor tavasszal elveted.

Ha nincs rajta mag, akkor vagy kérsz a szomszédasszonytól, vagy veszel magot.

2021. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Elülteted, aztán elszaporodik. Legalábbis nálam már mindenhol van.
2021. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Az érett kapormagok maguktól lehullanak a talajra és tavasszal kikelnek. Szaporodik magától, mint a hétfene.
2021. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég jó cikk a kaporról, hozzátenném, hogy a magok kikelésének a hatásfokát lehet javítani, ha előtte pár órát, vagy akár egy éjszakát is vízben áztatjuk, ez segítheti a csírázást, én enyhe kamillás vízbe szoktam tenni, az fertőtlenít is.

[link]

2021. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak irtani kell, mert kel mindenfelé, mint a gyom, kertszerte... Érdekes, hogy nálatok a szomszédból még nem terjedt el.

Ha a szomszédasszony teljesen érett magot adott, akkor azt rakd el, hűvös helyre, papírzacskóban, aztán márciusban veteményezd el, amikor a többi korai dolgot is. Utána többet nem lesz vele gondod.

Ha gondolod, egy kis helyen még idén is megpróbálhatod, hátha beérik és szétszóródik a magja. Ha nem érik be, akkor meg lesz ősszel kaprod, pl. tökfőzelékbe. A fagyokig szokott nőni.

Ami nekünk volt a világ kezdete óta, arra az volt jellemző, hogy nyáron nem kelt ki, hiába is próbáltam nyáron termelni. Aztán vettem a boltban egy csomag magot, és az a fajta terjedt el, most már a szedett mag nyáron is kikel, meg ősszel is. Meg természetesen tavasszal kazalszámra. (Adunk is el belőle, ezért nem irtjuk ki mindet.)

2021. júl. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szeretném "megköszönni" a véleményét annak, aki a 3. válaszomat lepontozta.

Szeretném tudni ennek okát, hogy miért nem ért egyet a nézetemmel. A kapor ui. veti (szaporítja) önmagát. Évtizedek során úgy nőtt a kertünkben, hogy az érett magvak lehulltak a talajra, ott átteleltek, tavasszal pedig kihajtottak, mint az őserdő. Irtani kellett, amint azt fentebb mások is leírták.

Nem vagyok ponthajhász, de utálom az okoskodókat.

2021. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!