Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideám levele megadta...

Az orchideám levele megadta magát, kicsit fonnyadtnak és fénytelenek tűnik, mitől van ez és mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 20:22
 1/5 anonim válasza:
Mi a neve az orchideádnak?Több oka lehet.Lehet túlönzözés, lehet kiszáradás.Phalaenopsis orchidea?Ha áll alatta a víz, ne öntözd amíg a cserepét párásnak látod.Ha kiszárítottad, langyos vízbe állítsd 1-2 órát, majd öntsd ki a vizet.A levél nem valószínű, hogy rendbe jön, de a következő már szép lesz.
2010. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

fogalmam nincs mi a neve:))

de biztos hogy nem túlöntözés inkább száradás, holnap majd meg ásztatgatom kicsit, tápoldatban is lehet áztatni? vagy azzal csak locsolni?

egyébként hozz új levélhajtást, remélem azzal már nem lesz gond és szépen virágzik is.

2010. aug. 28. 21:10
 3/5 anonim válasza:
Langyos vízben áztasd, inkább reggel.orchideáknak való tápoldatot adjál neki!A hagyományos "megégetheti".Nagyon érzékenyek a túlöntözésre.Ha csak kiszáradt, akkor még nincs tragédia.mindig akkor öntözd, ha már nem párás a cserepe.
2010. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem nem szamit ay orchidea neve. Az enyem is ilyen volt es en meg levagtam a szarat is amin a viragok volt, persze miutan elviragzott. Azt mondam nem marad meg atultettem normal viragfoldbe, aztan letettem rolla mar kiakartam dobni es most harom hajtasa van es mar alig varom h virgozzon. Szoval szerintem hagyd es helyre fog jonni.
2010. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Számít az orchidea neve!

Vannak melegházi, mérsékelt házi és hidehgházi orchideák.

Pl.:Cymbidium hidegházi.Elég ha tavasszal kiteszed az udvarra, árnyékba, s gondod nincs vele. A Vanda, egyes Cattleyák, meg a levegő páratartalmából élnek, minden nap párásítani kell.Vannak talajlakó, vannak fán élő orchideák.Az orhhideák nagy része a gyökerével fotoszintetizál.Hogy lehetne akkor rendes földbe ülteteni??!

2010. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!