Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tároljam a kinyitott...

Hogyan tároljam a kinyitott vetőmagoszacskót?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 20:39
1 2
 1/15 Z003 ***** válasza:
Nedvességtől elzárt, sötét hűvös helyen. Például egy kamrában vagy egy pincében.
2021. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ok csak miben pl. Saját zacskójában, papírzacskóban,*nejlonzacskóban(*gondolom nem)....

Azért köszönöm :)

2021. aug. 11. 22:37
 3/15 EagleHUN ***** válasza:
Ha száraz magokról van szó (nem olajos és nincs nedvességtartalma) egy befőttesüvegbe lezárva is jó lehet.
2021. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűjtöm a kis műanyagdobozokat, vitaminkomplexest, pananginost, meg a vércukor mérőhöz az ideal tesztcsík kis dobozkáját, tökéletes magvak tárolására. Mellesleg egy nagyobb fedeles műanyagdobozban összegyűjtöm őket tematizálva, külön van a paradicsomoknak, paprikáknak, fűszernövényeknek, virágoknak, meg a vegyes cuccoknak, mert szeretek kipróbálni ezt, azt, meg vannak öreg, de értékes magvaim, drága kiepenkerl magok, vagy kuriózumok, amik még kikelhetnek. A kis dobozkákat csak számozom alkoholos filccel, de mindegyik nagy dobozban van egy lista, ahol bővebb információk vannak a magokról, beleértve a korukat is.

Előfordult már, hogy saját tasakjukban tettem el összetekerve és átgumizva befőttes gumival, de volt, hogy kiszóródott és nem tudtam, honnan való a paradicsommag, azért azt jó tudni, hogy determinált, vagy folyton növő e, ezért a palántáját elajándékoztam.

ültetés előtt hűtőbe teszem, hogy hidegsokk érje, majd beáztatom, hogy jobban és hamarabb csírázhasson, de tapasztalatom szerint így, vagyis kis és nagy műanyagdobozban tárolva sok évig használhatók maradnak és rendezettek, jól azonosíthatók.

2021. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a befőttesüveg azért nem túl jó, mert átlátszó és jobb, ha a magokat nem éri fény.
2021. aug. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek

Csak ilyen műanyag dobozaim nem nagyon vannak. Befőttes üvegeim viszont vannak.

Utolsó amit írtál az igaz lehet szerintem, csak akkor szerinted beválhat, hogyha pl. sötét helyre rakom?

2021. aug. 12. 08:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megvan a saját tasakja, akkor abban összetekerve és összegumizva lehet befőttesüvegbe tenni esetleg, hogy ne szóródjon szét.
2021. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. aug. 12. 10:13
 9/15 A kérdező kommentje:

Egy kérdést át lehet tenni más kategóriába?

Mert nem találtam egy kategóriát,beírtam az egyéb kérdésekhez és nem jött még rá semmi válasz sajnos.

2021. aug. 12. 10:19
 10/15 A kérdező kommentje:
Vagy töröljem és írjam ki újra?
2021. aug. 12. 10:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!