Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fóliasátorra mit érdemes...

Fóliasátorra mit érdemes rakni? Fólia vs polikarbonát lemez

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék egy fóliasátrat építeni, palántaneveléshez. Nézegetem, és azt látom, hogy két gyakori megoldás van: az egyik a fólia, a másik a polikarbonát lemez. Kinek mi a tapasztalata? Melyiket lenne érdemesebb használni(és miért?)? Köszönöm.
2021. aug. 13. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a polikarbonát nem annyira időtálló,mint a fólia,a fólia pedig ellenállóbb is az időjárási viszontagságoknak.
2021. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fólia ráhajlítható a sátorvázra, a polikarbonát csak korlátozottan hajlítható. Az árbeli különbségről ne is szóljunk.
2021. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Fólia praktikusabb és jóval olcsóbb.
2021. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fóliasátorra nem lehet polikarbonát lemezt rakni. Mint a nevében is benne van, ez lemez, tehát nem hajlik. Polikarbonátból "üvegház" készíthető. Tehát nem egy hajlított csövekből készült keretre húzható, hanem szögvasból v. ilyesmiből készített keret nyílásaiba kell fixen rögzíteni.

A polikarbonát nyilván jobb, mert nem csak 2-3 évig bírja, mint egy jobb fólia, hanem akár évtizedekig is. Persze, az ilyen üvegház ára is sokszorosa egy fóliasátorénak.

A polikarbonát jobb hőszigetelő is, főleg a többkamrás, de komolyabb lehűléseknél ez is kevés, fűtés nélkül, ha túl korán fogsz neki a palántanevelésnek.

Háztáji palántaneveléshez szerintem felesleges százezreket költeni polikarbonát házra. A Jófogáson kell venni egy használt keretet negyedáron, húzni rá egy UV-álló fóliát, ami kibírja 3 évig, és kész.

2021. aug. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor marad a fólia :).

Lenne is egy kérdésem. Tapasztalatok szerint milyen fóliát érdemes vásárolni, és honnan lehet ezeket beszerezni? Egyelőre nagyon "idegen" terep számomra, és ahogy látom van több fajta is.

2021. aug. 15. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokat én se értek hozzá, csak azt tudom, hogy fénystabil polietilén agrofóliának hívják, 0,15 mm vastagság már megfelel kisebb sátorra. Úgy kell kérni, hogy 3 éves fólia. A sima fólia már nem biztos, hogy kibírja a második évet, tehát arányaiban drágábbra jön ki egy év, plusz a felesleges munka. Ez meg néha még a 4. évet is bírja.

Mezőgazdasági üzletekben szokott lenni.

2021. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!