Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ápolt kis virágoskertem...

Ápolt kis virágoskertem virágai kiszáradtak,hiába locsoltam. Főleg az egynyáriak mentek tönkre. Szeretném pótolni, beültetni.Mivel lenne érdemes,hogy még gyönyörködhetnénk benne?

Figyelt kérdés
A virágládáim is kiszáradtak, azt már nem ültetném be.

2021. aug. 15. 15:09
 1/7 anonim válasza:
Lehet túl sokat locsoltad, vagy a legnagyobb, melegbe, vagy esetleg nem gondoztad.
2021. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a brutál meleg mindent kinyírt.
2021. aug. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Napkozben locsoltad?
2021. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebben az évben ne akarj már több nyarat, ez az egy több évre elegendő volt.
2021. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túl apró ládák voltak az adott növények fajtájához vagy számához képest. Vagy tripszek ették meg a virágokat, a hozzá nem értők arra is azt mondják, hogy kiszáradt...

Most már kicsi palántát semmiből nem érdemes venni, egy hónapjuk van az egynyáriaknak. Esetleg ha árulnak még nagy, fejlett, virágzó növényeket azokból, amik voltak, olyanokat vehetsz, ha nem sajnálod rá a sok pénzt.

Egy hónap múlva már kezdik árulni az árvácskákat, azok áttelelnek, és ősszel meg tavasszal is virítanak. Meg a színes díszkáposzták is jönnek, mint őszi növények.

2021. aug. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Talán túllocsoltam, de ugy láttam, hogy, ha nem kap vizet elhervad.Volt olyan nap, hogy este és reggel is locsoltam.Főként vinkák voltak,de volt margaréta,szekfű,az őszirózsa is nagyon hervadozik.

Kérdezem, van-e olyan évelő, amit most esetleg el lehetne ültetni?

2021. aug. 16. 09:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen cserepes/konténeres évelőt lehet most ültetni.

Most még lesz ideje begyökeresedni a tél előtt.

Hőségben sok növény úgy spórol a vízzel, hogy kókad. A növény nem tudja, hogy majd valaki meg fogja ismét öntözni, ezért a gyökerek nem juttatnak korlátlan mennyiséget a levelekbe, csak amennyit feltétlenül muszáj, így a nagy párologtatás miatt a levelek lekókadnak. Ilyenkor nem kell agyonöntözni, mert azzal nem teszel jót neki, ha a gyökerek befulladnak. Ha 5 cm mélyen nem porszáraz a szabadban álló növény gyökere, akkor nincs problémája a vízhiány miatt.

Az évelő virágokat én pl. egyáltalán nem öntöztem a telken, pedig az ország egyik legszárazabb helyén van a földem, és jól megvannak. Nem túl szépek, de hát ez van, majd most felélednek, mert esett éjszaka. (A második rendes eső volt tavasz óta.)

2021. aug. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!