Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideát mikor lehet...

Az orchideát mikor lehet átültetni? Mikor virágzik ujra?

Figyelt kérdés

Hello.

Az orchideám szeretném átültetni, mert tiszta gyökér, alig van már benne föld.

Tavaly télen virágzott, most mikor fog újra?

Mikor lehet átültetni, és hogyan?

Köszönöm.


2010. aug. 29. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az orchideát a legjobb nyáron átültetni,és csak akkor ha nincs rajta bimbó vagy virág.Átlátszó és lukas cserépbe

tedd mindenképpen így nyomon tudod majd követni a gyökérnövekedést és a pangó vízet is.

Kesztyűbe ültesd át,és a cserép is tiszta legyen nehogy korokozó érje a gyökereit.

Első lépés.Távolítsd el a régi cserepet, a használt ültetőközeget és a gyökerek közül minden darabot.

Máaodik lépés:A légzőgyökereket nem kell visszavágni, csak az elszáradt, beteg vagy sérült gyökereket szedd le.

Harmadik lépés: Moss le minden szennyeződést a gyökerekről.

Negyedik lépés:Az orchidea növényt helyezd a cserépbe, majd a növény melletti üres részeket töltsd fel speciális orchidea ültetőközeggel.(VIRÁGBOLTBA ÁRULNAK) Néhányszor ütögesd is meg, hogy a közeg jól kitöltse az üres részeket.

Készen is vagy.

Még jótanács, hogy ültetés után,1 hétig ne locsold meg és 1 hónap múlva szabad csak tápoldatoznod.

Az orchidea egy évben többször is virágozhat, ha jól érzi magát.Remélem érthetően sikerült leírnom mindent ,ha mégsem nyugodtan kérdezz még.

2010. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszodat!

Sajnos az én orchideám nem virágzott még egyszer sem ebben az évben, tavaly decemberben kaptam, azóta semmi.

Már kezd nőni a szára, de most vettem észre, hogy tiszta gyökér, muszáj átültetnem,szerinted még most szeptemberben átültethetem?

Rengeteg gyökere van,már szétnyomta a cserepet, ami elszáradt azt le kell szedegetni?

Félek, hogy nem fog virágozni. :-(

Anyukáméktól hoztam most el, 220km-ről.Még meg kell ezt a helyet is szoknia.Ugye?

2010. aug. 31. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Ami elszáradt vagy eltört sérült gyökér azokat szedd le róla,vagyis vágd le.

Az ültetés átmehet nyugodtan szeptemberre is,ha most kaptad a növényt akkor 2 hétig várj vele még megszokja a helyét és csak azután ültesd át.

Ablakba nagyon szeret lenni, és tápoldatozd 1 hónappal utánna ahogy átültetted,szerintem ha mindent jól csinálsz,márpedig miért ne csinálnád akkor biztos fog neked virágot hozni.

Szurkolok neked.

2010. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

ha esik az eső,akkor az orchideámat ki szoktam tenni egy picit ázni mert ugyanis az orchidea az őserdőből honos.

Hidd el nagyon jót fog neki tenni!

2010. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most ültettem át szombat délután az orchideát.

Még nem kapaszkodtak a gyökerei a földbe, érzem, hogy még mozog a földben.

De elegyengettem szépen mindenhol a földet.

Most olyan, mintha párás lenne az átlátszó cserép.

Mitől lehet ez?

ugye nem lesz semmi baja?

Már fokozatosan nő a szára.

2010. szept. 14. 13:10
 6/6 anonim válasza:
.
2012. febr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!