Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes lenne metszenem a...

Érdemes lenne metszenem a babérmeggyeim?

Figyelt kérdés

Üdv!


Tavaly júniusban ültettünk egy babérmeggy sort, akkor 80/100cm-esként lettek vásárolva. Elültettük, a kertészsrác aki segített, mondta, hogy metszeni csak akkor kell ha sövényt akarunk belőle. Mivel jobban szeretem a növények természetes megjelenését és a magasságát sem akarom korlátozni, így nem csináltam vele semmit.


Azóta többen is mondták, hogy fel fog kopaszodni így vágjam vissza felére.


A kérdésem, hogy ha továbbra sem metszem, akkor tényleg nagyon csúnya lesz?


Összehasonlító képet teszek fel, ennyit nőtt kicsit több mint 1 év alatt.


[link]


[link]


Amúgy öntözöm, tavasszal kapott tápot, valamint a kertész tanácsára a levágott fű egy részét a növények alá teszem, mert elvileg a bomlásával sok ásványi anyag jut a földbe.


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. aug. 28. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Tetejéből visszavágnék 50 centit. Már csak azért is, mert át fog érni a szomszédba.
2021. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Sövényként nagyon szépen mutatna szerintem ebben a kertben. Én visszavágnám legalább a felére őket, hogy szépen bokrosodjon.

Amúgy szépek bal oldalon a mályvák is! :) De azokat tényleg metszeni kell min. évente egyszer, hogy virágozzanak.

2021. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy 1 métert visszavágtam a babérmeggyeket - és a mályváknak is, most már tudom hogy majd azt is kell :)


Köszönöm! Nekem is tetszenek, mert a gyerekkoromra emlékeztet :)

2021. szept. 14. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta hogy néz ki a babérmeggy sorod? Érdekelne hogy milyen lett.
febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szívesen dobok fel egy képet!


[link]


Tavaly is metszettem belőle vagy 1,5m-t, de mintha semmi se történt volna :) Azóta több mindent is ültettem, indiánbanánt, berkenyét, stb, növényből sohasem elég :)

febr. 20. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi a képet, nagyon jó lett!
febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!