Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha tavasszal április-május...

Ha tavasszal április-május környékén ültettem akácfát hajtásról, ugye nem pusztul ki most télen majd vagy amikor hidegebb lesz?

Figyelt kérdés

A fa egyébként nagyon szépen megnőtt, 20 cm-es kis hajtást ültettem még el április május környékén mára már majdnem 2 méter 40 cm-esre megnőtt.

Egyik ismerősöm szerint ősszel kellett volna inkább akor tuti megmarad, viszont más szerint meg szívós az akácfa nagyon, nem lesz semmi baja.



2021. szept. 10. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutya baja se lesz.
2021. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon nyugodt légy! A leveleit lehullatja, de tavasszal biztos, hogy kihajt (ha a nyulak körbe nem rágják, ha valaki derékba nem töri).
2021. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg nyugodtam! Mert tényleg nem szerettem volna ha valami baja lesz mert olyan szépen megnőtt mióta el ültettem.
2021. szept. 11. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára tudsz arról, hogy az akácfa környéke idővel tele lesz gyökérsarjakkal, amiket irtani kell, hacsaak nem akaarsz akácerdőt telepíteni.

Teának is használják, de légy óvatos:

[link]

2021. szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen érdekes gondolkodása van az ismerősödnek.

Egy frissen ültetett, gyökérrel nem nagyon rendelkező növény átvészeli a telet, a begyökeresedett, megerősödött növény meg kifagy?

Az akác amúgy nagy túlélő, általában még ősszel ültetve is megmarad, de a tuti az a tavaszi ültetés. Ha a kifagyást nézzük.

2021. szept. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!