Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell kürtvirágot gondozni?

Hogyan kell kürtvirágot gondozni?

Figyelt kérdés

Nem is olyan régen, alig egy hete kaptam ajándékba egy-egy tő kürtvirágot, kancsókát, és rencét.


Olvastam róla sokat és nézegettem róla youtube-on videókat a gondozásáról, de sajnos úgy érzem, hogy mindezek ellenére nem megfelelő módon tartom őket.

Jelenleg egy régi, kitakarított akváriumban vannak műanyag cserépben a hűtő tetején. Sok napfény éri őket, de közvetlen hőnek nincs kitéve, az akváriumban stabil 27C van, és öntöttem alájuk egy kis vizet, mert azt olvastam hogy így tudom a legkönnyebben a földet (rostos mohatőzeg) nedvesen tartani és a párát biztosítani nekik.


Kaptam még kb 30 db vénusz légycsapója magot is, amit úgy olvastam hogy csak a nedves földre kell rászórni, azt folyamatosan nedvesen tartani és úgy 3-4 héten belül elkezdenek majd csírázni.


A kancsókám egy hét után elkezdett sárgulni, az egyetlen kis "virága" már félig leszáradt, a kürtvirág tövében pedig 20 ft-nagyságú fehér, bolyhos penészpamacs jelent meg két nappal azután hogy hozzám került.

A rence él és virul, nem látok rajta semmi elváltozást, sőt, növekedésnek indult, neki úgy néz ki hogy tetszik a közeg amiben van.

Mindegyik növény fiatal, friss hajtás szaporítva.


Van e valami ötlet esetleg hogyan tudnám megmenteni ezeket a növényeket, vagy ha tud nekem valaki kissé bővebb infót adni nekem arról, hogyan kéne ezeket a növényeket gondozni, azt nagyon megköszönném.



2021. okt. 1. 22:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!