Kezdőoldal » Otthon » Kert » Használtál már gyümölcsszedő...

Használtál már gyümölcsszedő eszközt pl. almaszedéshez? Mi a véleményed róla, érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Sajnos a legszebb gyümölcsök mindig a fa tetején vannak, viszont még létrával sem érjük fel őket, felmászni meg nem akarunk olyan magasra. Emiatt arra gondoltam, hogy vegyünk egy gyümölcsszedő eszközt, de előbb megkérdezem a véleményeket róla.


Itt van egy link, hogy mire gondoltam pontosan:

[link] Ezt az eszközt lehet egy teleszkópos nyélre rögzíteni és elvileg könnyen le lehet szedni a gyümölcsöt vele.


2021. okt. 12. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Használtam ilyesmit almához meg barackhoz, működött.
2021. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
34%
Egy hosszú karó kell végére rádrótozol egy nagy konzerv dobozt azt csá. Alá nyomod a gyümölvsmek feltolod és már meg is van.
2021. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Ezért akarsz pénzt kiadni?

Szerzel egy jó hosszú botot. En egy egyenes 4 méteres mogyoró botot használok. Egy 2 literes műanyag flakonnak levágod a tetejét hozzá drótozod vagy kötözöd a bothoz és kész.

2021. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Azért a rendes szedő mégiscsak jobb, könnyebb vele a munka. Mondjuk, nem ez a borzasztó drága...

Nekem ilyesmi van:

[link]

Úgy 30 éve vette apám. Általában fáról vagy létráról használom 1 m-es seprőnyéllel, mert hosszú nyéllel lassú vele a munka. De azért a teljesen elérhetetlenekhez van egy 3 m körüli botom, amit időnként cserélni kell, a bozótosból előállítva.

Viszont általában azt az ágat, amiről az 1 m-es nyéllel nem tudom leszüretelni, azt tavasszal lemetszem.

Ha több szemet szedsz bele egyszerre, akkor az egyiknek a szára meg tudja sérteni a másikat, tehát óhatatlanul van némi veszteség.

A technikája: nem húzni kell vele a gyümölcsöt, hanem tolni, általában a feléd eső oldalával. Így a gyümölcs szára pattan le az ágról, ahogy visszahajlítod, viszont ha húzod, akkor a gyümölcs húsába mélyednek a fogak.

2021. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4

Nekem is ilyen van már vagy egy évtizede.

2021. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Érdekes aki 0 forinból legyártható szedőt ajánl az le van pontozva.
2021. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!