Kezdőoldal » Otthon » Kert » A homoktövis télen lehullajtja...

A homoktövis télen lehullajtja a leveleit?

Figyelt kérdés

Valamint milyen földet szeret?

Ugy hallottam, hogy savanyút.

Univerzális virágföld terra virágföld jó neki?



2021. okt. 29. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt homoktövisem, és nem is látom értelmét, de ismerem a guglit:

[link]

A net szerint az enyhén savanyú talaj jó neki. De a Terra virágföld az semminek se nagyon jó... A homoktövist ne is tedd semmilyen virágföldbe, hanem a kertbe, mert úgy esély van rá, hogy terem majd egyszer.

2021. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehullatja. Nekem van homoktövisem, sőt én nyersen is szeretem enni. Nekem meszes talajom van mégis jól el van a homoktövis. Viragföld kérdést nem értem, cserépben nem fog teremni.
2021. okt. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akarom cserépbe rakni, de öt oldalon is azt írták, hogy szinte bármilyen talaj jó neki, de lazának kell lennie, ezért kötött talajon ajánlanak rakni az ültetőgödörbe egy kis virágföldet, esetleg akár érett istállótrágyát is.

De régebben én is azt hallottam, hogy a savanyú jó neki.

Nem tudom most akkor, hogy mi legyen?

2021. okt. 31. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól kell ásni az ültető gödröt, raksz bele szerves trágyát, fekiszapolod és belerakod a homoktövist. 1 2 évig a nagy melegekben öntözöd. Utána az ég világon semmi dolgod vele, a homoktövis a legkönnyebb kerti növény. Kártevője nincs, öntözni sem kell, metszeni sem kell. A homoktövis termesztők metszik, mert vesszőn terem, de otthon nem kell. Egyedül a madarak zabálják le a termést
2021. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha annyira kötött a talajod, rakj bele (a minél nagyobb ültetőgödörbe) ültetéskor érett trágyát vagy komposztot, az eredeti földdel keverve. (Ezt a környező talajfelszínről vedd, a felső 10 cm a jó.) Jobb híján virágföld is megteszi.
2021. nov. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehullajtja a leveleit.

Ha nagyon kötött a talajod keverj bele virágföldet a rendes földbe. Keverd össze az ültetőgödörbe.

2021. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!