Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv ! Milyen rotációs kapát...

Üdv ! Milyen rotációs kapát érdemes venni manapság?Csak rotálásra használnám .Kinek mi vált be? 21év után megfáradt 4,5 LE. Briggs motoros szentkirályi KF04-es gépem helyett szeretnék újat venni.

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
oleomac
2021. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Oleo-Mac rotációs kapája egy echte kínai gép, ami attól Oleo-Mac, hogy megveszik a kínai gépet, és ráragasztják az olasz matricát. Ha jól tudom, a gép maga a Loncinnal azonos. De lehet, hogy a márkát illetően tévedek. Valamelyik kereskedő oldalán olvastam régebben.

Szóval vagy Loncint, vagy Rurist érdemes. Nem az örökkévalóságnak készülnek, de ez az árban is látszódik. Ha van lehetőséged Romániából hozatni, ott jóval olcsóbban megkapod ugyanazt.

Persze ezek csak akkor, ha nem fontos két darabban mozgatni, mint a KF-04-est.

Nekem fontos, én ezért új KF-04-est vettem tavaly, de egy rakás trágya. Minden részét át kell alakítani, hogy működőképes gép legyen. Már legalább 48 munkaórán át javítgattam és gyártottam új részeket a gyáriak helyett, de még csak a fontos dolgokkal végeztem. Azt hiszem, megint csődbe mentek idén, nem is véletlen.

2021. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Ha csak a motornak annyi vegyél rá egy ugyan olyat vagy pl Hondát. Felesleges komplett gépet venni. Az enyém még nagyapámé volt. Ez a mostani a harmadik motor rajta. Kf-04 szintén
2021. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azért vettem komplett új gépet, mert a kuplung már nem járt a tengelyen. Annyira el volt kopva a borda, hogy a kuplung félrefordult meghúzáskor, és befeszült. Már vettem is egy használt hajtóművet, amikor a motor is kinyiffant.
2021. nov. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én Rk-02 sem már túl van 30 on.Új motort szántam rá,de egy kisgép szerelő lebeszélt róla.Kb 3 éve ősszel mondta,hozzad el hozzám,télen lesz rá időm,felújitom.A lényeg,szinte újjá varázsolta,a kapák meghajtó részét is.Minden kapható ehhez a géphez,mondta.Minden mozgó kopó alkarész cserélve lett.

Az összköltségem nem érte el a 60 ezret sem.

2021. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas válaszokat!
2021. nov. 6. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!