Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyen fenyőt hogyan lehet a...

Ilyen fenyőt hogyan lehet a legkönnyebben szaporítani?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan milyen fajta: [link]


Ilyen fajtát hogyan lehet könnyen szaporítani?

Olvastam olyan módszert hogy egy tobozt félig beásni cserépbe és rendszeresen öntözni.

Vagy milyen módszerrel lehet a legkönnyebben?



2021. nov. 14. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem nyitja meg a képet, de itt van egy elég jó, általános leírás:

[link]

Vagy ha ez nem elég, akkor itt a többi:

[link]

2021. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez erdei fenyő fekete fenyő. Első ránézésre egy laikus nem tudja megkülönböztetni de nem jó a kép minősége tehát én sem tudom.

Szedd ki a magot a tobozbol aztán ültesd el az a legegyszerűbb. Meleg szobában kinyíllik a zárt toboz.

2021. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Ezt olvastam én is, csak nem voltam biztos benne hogy alkalmas-e jelenleg a magszedésre illetve hogy mikor elég érett a mag.
2021. nov. 14. 11:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fekete fenyőnek tűnik de látni kéne a termését a 100%-os megállapításhoz. Amúgy magot szedd ki a tobozból és ültesd el. Amelyik kikelt utána próbáld meg a végleges helyére ültetni ahol első években árnyékos a helye.
2021. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ilyen a termése, ez 6.6 centi hosszú: [link]


Amúgy ebben még lehetnek magok?

2021. nov. 14. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg, ha nincs akkor kiszedték a madarak.
2021. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább feketefenyő, az erdeinek vörös a törzse.

A tobozt a meleg szobába viszed 2-3 napra, attól teljesen kinyílik (a kiszáradástól), és betonhoz ütögetve kiesnek belőle a magok, ha még benne vannak. (Szerintem még benne vannak, legalábbis a lucról meg ezüstről tudom, hogy csak a tél folyamán esnek ki. Anno gyűjtöttem ültetni, és ezzel foglalkozó erdésztől érdeklődtem.)

Ha vannak magot, párat vágj szét, és nézd meg, élnek-e, vagy szárazak. Ha élnek, akkor hideg helyen tárold tavaszig, és amint alkalmas lesz a föld, vesd el.

2021. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!