Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja ennek a citrus félének?

Mi baja ennek a citrus félének?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


10-én tápoztam. Azt írják hogy akkor kanalosodnak a levelek ha nincs eléggé öntözve. De még szikkadt azóta.


2021. nov. 17. 23:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Harmadik képen lila foltok a levélen, de az csak néhányon. Googleban még csak hasonlót sem láttam.
2021. nov. 17. 23:01
 2/3 anonim ***** válasza:

A növény vízhiányának egyik oka, hogy nem kap elég vizet. A másik oka meg, hogy nincs, amivel felvegye, magyarul gyökérpusztulás lépett fel, pl. túlöntözés vagy túltápozás miatt.

De ha hidegről melegre viszed, akkor is kanalasodnak a levelek lehullás előtt.

A lila szín foszforhiányt szokott jelezni, de nem ilyen formában. Kicsi, éles szélű foltok nem jellemzőek. Ezek mintha valami ráfröccsent dologtól lennének. Nem lehet, hogy ahol nevelték, még ott ment rá valami?

2021. nov. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jó kérdés, nem nagyon nézegtem a levelei alá, de mint ha nem lett volna semmi mikor bogarakat kerestem. Én egyedül vassal permeteztem (higítva a megadott aránnyal) de az barna folyadék.


Valaki egy másik fórumban azt írta hogy a száraz levegő teszi, öntözzem meg a leveleit/spricceljem le vízzel. Egyelőre megállt és jól tartja magát 1 hete már.

2021. dec. 1. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!