Kezdőoldal » Otthon » Kert » Baranya megye éghajlati...

Baranya megye éghajlati adottságaihoz mely sövénynek is alkalmas lomblevelű örökzöld cserjék ajánlhatóak?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.

2021. nov. 23. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha örökzöld, akkor én a japán kecskerágót ajánlanám. Nekem tarka verzió van, bokornak van nyírva, de lehet sövény is. Elég lassan fejlődik. Gyönyörű fényes levelei vannak és nálam 5 év alatt semmilyen kártevő nem támadta meg.


[link]

2021. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Babérmeggy
2021. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg Dlusztus Miklóst! Ő ott a növényhonosító, -nemesítő, főkertész.

Azé' Baranya elég változatos. Déli domboldalra kéne, északira, pusztába, fagyzugos helyre, ...?

2021. nov. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Déli-délnyugati lejtőre.
2021. dec. 1. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Déli-délnyugati lejtő Baranyában? Irigyellek!

Oda már én megpróbálkoznék olyan növényekkel amiket a kevésbé szerencsések csak dézsában tarthatnak, pl nemes babér, kínai enyvesmag, eukaliptusz, pisztácia, csillagjázmin, kínai és japán kenderpálma.

De ami tökéletes lesz az ajánlott japán kecskerágó, babérmeggy fajták, korallberkenyék, örökzöld magnólia(ez nagyon ott van), bangita örökzöld fajtái, tűztövisek, madárbirsek, magyalok, stb...

[link]

2021. dec. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt még az előzőhöz, hogy ha esetleg egy fenyőt is szeretnél valahová akkor természetesen cédrus! :)
2021. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!