Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leanderbe lehet oltani más...

Leanderbe lehet oltani más színű leandert ?

Figyelt kérdés
Ha igen mikor és melyik módszerrel ?

2021. nov. 26. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Leandert nem szokás oltani, mert könnyen lehet gyökereztetni.
2021. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyökereztetést és a magvetést már csinálom, de eszembe jutott az oltás, mint alanyra oltott másik növény létrehozásának lehetősége.Gyümölcsfáknál már csináltam. Olyan növényt szeretnék ami egy tövön 4-5 színű virágot hoz.
2021. nov. 26. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Eddig soha nem jutott eszembe atz ötlet, de elvi akadálya nem feltétlen van. Fás növény, és azonos fajt akarsz rá oltani. A helyedben megpróbálnám tavasszal, amikor növésben van. Meg olyan módszert választanék, ami elég stabilan rögzíti a két hajtást egymáshoz, hogy ne tudjon könnyen letörni az elsö pár évben.

A több szinü virágzás nekem is eszembe jutott régebben, de én úgy oldottam meg, hogy mindegyikböl gyökereztettem le egyenes hajtást és a lehetö legközelebb ültettem öket egy cserépbe. Idövel annyira összenöttek, hogy egy tönek tünik.

A magvetés nekem annyira nem lett pozitív, mert több év, mire virágzanak és elöre még csak saccolni sem igazán lehetett a szineket, meg a növésformát.

Mindenesetre ha kipróbálod, az eredményt tudasd velem légy szíves, érdekelne, hogy mi lesz belöle.

2021. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a gugliba beírod, hogy leander oltása, lesznek találatok.
2021. nov. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.A "gugliban" valóban találtam leírást. Jövőre ki fogom próbálni.
2021. nov. 28. 15:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!