Kezdőoldal » Otthon » Kert » Holnapi nap vajon alkalmas...

Holnapi nap vajon alkalmas lenne gyümölcsfa ültetésre időjárásilag? Sajnos megcsúsztam. Attól is tartok, hogy elhordták már a szép fákat.

Figyelt kérdés
2021. nov. 29. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak holnapután tudnám biztosra megmondani.
2021. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

*

Mint a sarki kisboltban:

- Mai a kifli?

- Sajnos tegnapi. Mai kifli csak holnap lesz.

:)

2021. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez egy korrekt kérdés, nem kéne elviccelni!


Igen, bár elég mocsok munka lesz.

Addig ültetheted, amíg bele tudod nyomni az ásót a földbe (át nem fagy a föld). Most még éjjel se nagyon van fagy, maximum nagyon enyhe. A föld nincs átfagyva. Az más kérdés, hogy te át leszel, mire megcsinálod, pláne, ha vizes is leszel a beiszapolásnál. :-)

És iszonyú sáros leszel, legalább térdig. Mondanám, hogy vegyél gumicsizmát, de az meg jéghideg ilyenkor. Én pár hete ültettem (én is megcsúsztam az idővel), és nagyon ideges voltam, hogy megúszom-e azt az időt, ami most van. Én azért jobb időt fogtam ki.

De a fának megfelelő most is.

2021. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

"Ez egy korrekt kérdés, nem kéne elviccelni!"


Mert te előre meg tudod mondani, hogy holnap milyen időjárás lesz a kérdező kertjében, akiről még csak azt sem tudod, hogy merrefelé lakik?!

2021. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Feltételezem, a Kárpát-medencében lakik. És mivel gyümölcsfát nem szokás hegytetőkre telepíteni, valószínűleg nem túl magas tengerszint feletti magasságon. Akkora különbség pedig nem lesz az országban.

Értek hozzá, ne okoskodjatok itt nekem!

Nem számít, hogy egyik településen hajnalban +3 fok lesz, a másikon meg -2, napközben meg fölmelegszik emitt +8 fokra, a másik helyen meg +3 fokra. Itt is, ott is ültethető lesz. Ha netán zuhogni fog nála az eső holnap, a fát attól még el lehet ültetni, csak még sokkal rosszabb munka lesz annál is, mint amit feljebb írtam.

2021. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Alkalmas persze. A fákat meg meglátod. Ahol eleve kevés van nyilván a satnyák maradnak. Nagyobb helyen vedd. Ha még van
2021. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!