Kezdőoldal » Otthon » Kert » A föld alatt lehetne növényeke...

A föld alatt lehetne növényeket, zöldségeket, gyümölcsöket termeszteni?

Figyelt kérdés

Ugye kell a nap fény. De a mai technológiával megtudnánk teremteni a feltételeket a földalatti növénytermesztéshez?

Egyszerű infra lámpa? Vagy geotermikus energiával(melegvíz)?



2022. jan. 2. 13:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hehe :) neem akarok én sem vadkendert sem sárgarépát termeszteni föld alatt, csak kíváncsi voltam. Találtam ezt azt neten de jobban szeretem mikor más emberek a véleményüket és tapasztalatukat írják le.
2022. jan. 2. 15:26
 12/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat.
2022. jan. 2. 15:27
 13/14 anonim ***** válasza:
Speciális növénynevelő lámpával megoldható (ebben meghatározott hullámhosszú kék és piros LED-ek vannak, az infra nem erre való), de tényleg nem rentábilis.
2022. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Valentino BROssi ***** válasza:
A napfény ingyen van, minden más hozzá képest értelemszerűen energiapazarlás. Üvegházból van olyan kivitel, ami félig föld alá süllyesztett (walipini), de ez főleg olyan helyekre való, ahol többnyire magas a napsugarak beesési szöge, magyarán főleg felülről süt a Nap. A mi éghajlatunkon - főleg télen - alacsonyan jár a Nap, így lapos szögben érkezik a fény a tél nagy részében, következésképp az alapig nyitott üvegház vagy fóliasátor a nyerő.
2022. jan. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!