Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyen feladatokra milyen...

Ilyen feladatokra milyen elektromos fűkaszát vegyek?

Figyelt kérdés

2-3 db, 2-600 nm közötti kertet kell évente kevesebb, max 10 alkalommal levágni.

Akkusra gondoltam, mert csak 1 helyen van kényelmes távban hálózat.


Nincs tapasztalatom szerszámok terén, gagyit nem szeretnék venni, de nem tudom mi az a kategória, amit már érdemes.



2022. jan. 24. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora területre csak a benzinmotoros!
2022. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az nem igényel komoly karbantartást?

Nem vagyok sajnos nagy bütykölős még, és szabadidőm sincs sok.

Más akadálya nincs, csak ettől tartok.

2022. jan. 24. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Benzint kell bele tenni, évente megtakarítani a gyertyát, évente lekenni a szöghajtást (de ezt az akkusnál is kell). Persze, egy benzines gépnél mindig fennáll, hogy egyszer csak nem indul... Ilyen esetekre kell valami hozzáértő ismerős.

Fontos: csakis E5-ös (vagyis, prémium) benzinnel szabad használni, mert ha az E10-est benne felejted télre, pár hónap alatt tönkremegy, és esetleg át is kell mosatni a rendszert. Az E5-ös 6-8 hónap alatt nem károsodik, saját tapasztalat.

Ha fontos a szép fű, akkor érdemes lenne egy nagyobb tologatós (esetleg önjárós) fűnyírót venni a 600 m2-re. Ha nem fontos, csak nagy gaz ne legyen, akkor meg elég évente 5x vágni.

Az akkusakból 150 E körül kezdődik, amit ekkora területre már meg lehet venni. De még azokkal is lassú a munka, inkább ilyen 200 m2-ekre valók.

Benzines kaszából se vegyél 2 LE alattit. (67-ért már lehet venni Fuxtec-et, ami egy viszonylag használható kínai, nagy erővel, gyors haladással.) Amire a leírás szerint nem tehető legalább 2,4-es damil, azt ne vedd meg. (Én 2,7-es, jó minőségű négyszögletest használok.)

2022. jan. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én nőként nehezen tudom berántani a benzinmotort... plusz a benzintöltögetés, az olajtöltés, szóval én nem is igen tudok motorossal kaszálni. Vettünk viszont egy kisebb akkus fűkaszát, direkt nekem, nem kell vállra akasztani sem, hanem két kézzel fogom, és ezzel nagyon kényelmesen, klasszul tudok kaszálni. Azzal kell kalkulálni, hogy egy akkutöltéssel kb. 30-40 percet bir a gép. De ennyi nekem is elég egyszerre a kaszálásból... részletekben kaszálgatom vele a területet, teljesen tiszta a szerszám, a kezem... Szóval én nem beszélnélek le kapásból az akkus készülékről... És nem szoktunk egy területet évente tizszer kaszálni... tologatóssal lehet hetente, ha tökéletes gyep kell, de akkor meg tologatósat vegyél... Szóval próbáld felmérni az igényeidet és aszerint dönts vmelyik tipus mellett. Nekem nagyon bevált az akkus...
2022. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves hölgy válaszoló!


Egy új, Stihl fűkaszát már nagyon könnyű berántani. Bármelyik felnőtt nő képes rá.


Amit írtál választ, az a kérdés szempontjából teljesen irreleváns.

Te egy szegélynyíróval dolgozol, nem fűkaszával.

Az csak játékszer.

2022. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van, ami nem vállra akasztós, az nem fűkasza, hanem szegélynyíró, és egyrészt sokkal nehezebb vele a munka (izomból kell tartani, ahelyett, hogy a válladon lógna), másrészt meg nagyon hosszú ideig kell tartani, mert nagyon lassan halad vele a munka. Az említett Fuxtec géppel maximum tizede ideig tartana ugyanaz a terület. És ha belevesszük, hogy azzal nagy füvet is lehet vágni, tehát csak minden második alkalommal kellene vágni, akkor huszada a munka.

Persze, az is megérthető, ha valaki fizikailag nem bír el egy komolyabb gépet, de aki elbírja, annak mindenképpen az erős benzines gép jelenti a könnyebb és sokkal gyorsabb munkát.

2022. jan. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elektromosat? De minek?Ki akar bohóckodni?

Igazuk van kik a benzines fűkaszát mondják.

Nekem Stihl van NAGYON JÓL teszi a dolgát.

2022. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat, utána nézek a benzines gépeknek, és megfontolom a vásárlását!
2022. jan. 26. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!