Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a gyökereztetési módszer...

Ez a gyökereztetési módszer hatásos, vagy csak átverés?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 27. 15:29
A kérdező szavazást indított:
működik
átverés
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, amikor működik, van, amikor nem. Amikor működik, akkor a méz meg a fahéj is felesleges és a hajtás nélküle is gyökeret ereszt. Ez alapvetően a növény természetétől függ.
2022. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell próbálni.

Amúgy kapható gyökereztető por a mezőgazdasági boltban, az tutira jó, mert erre van kitalálva.

2022. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"5-10 nap elteltével a növény gyökere ereszt"

Ez így ebben a formában hülyeség.

Vannak növények, amik már 2 nap után szoktak gyökeret indítani, mások meg egy hónap után.

2022. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Működik, de egyrészt nem pontos a recept, másrészt ajánlatos más dolgokra is odafigyelni.

A gyökereztetni kívánó növényrészt egy meglévő levél alatt kell lecsípni pár mm-el, a levél nyelét eltávolítani a szártól szintén pár mm-el, ebből a szemből, vagy rügyből indul meg a gyökeresedés a legjobban.

Nem tiszta mézbe kell mártani a tövét, hanem mézes vízbe, egy dl vízhez elegendő egy kiskanál méz, ezt feloldani, majd kb egy, másfél cm mélyen a növénydarab szárát öt, tíz percig benne tartani, azután lehet fahéjban megforgatni és elültetni.

Mind a méz, mind a fahéj tartalmaz gyökeresedést elősegítő hormonokat, de feltétlenül szükséges a bő nedvesség, vagyis a földet, amelyben ültetve van, kellően meg kell öntözni, hasznos lehet a párás levegő és a kissé megemelt hőmérséklet, amely lehetőleg a szobahőmérsékletnél magasabb, az ideális 28 C fok körül van, ezt legkönnyebben egy tálcába helyezéssel lehet elérni, amelyet valami módon fűteni kell, például a működő radiátorra helyezéssel, ha az nem túl meleg.

Természetesen működhet a méz-fahéj kombináció magasabb hőmérséklet, vagy párásítás nélkül is, de ez fordítva is igaz, ugyanis ezek az apró trükkök erősítik egymás hatását, mindent bedobva közel 100% eredményre lehet számítani.

2022. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Röviden: működHET.

Hosszabban leírták az előttem szólók.

Én még hozzátenném, hogy a szaporítás jóval többtényezős, rutint igénylő tevékenység.


Minden hobbikertésznél más és más körülmények vannak, ezért kell saját magadnak kitapasztalni, hogy melyik módszer működik nálad.


Példa: levendulát termesztek. Eredendően vettem a töveket. Majd amikor 3 évesek lettek a bokrok, megpróbáltam gyökereztetni 3 féle körülményben. Az egyik jött be csak, abban is kb. 10 szálból 3 eresztett gyökeret és maradt is meg utána. Idén már okosabb leszek, megpróbálom "Jutka mama" módszerét.

Ő a Biokiskertem.

https://www.youtube.com/watch?v=qg1CcLiGNEQ

2022. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!