Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerítésoszlopokat hány méteren...

Kerítésoszlopokat hány méterenként kell rakni?

Figyelt kérdés
Van egy zártkertünk ami erdő mellett van,ezt szeretném bekeríteni a vadkár miatt.250es betonoszlopokat vettem,amiket 80cmre raknák le és vadháló lenne rátéve. A vadhálót be szokták ásni a földbe,vagy valamivel odafogatják a földhöz is,hogy ne feszítsék föl a vadak?(vagy ezt csak a kutyák macskák szokták?).
2022. márc. 13. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

3 m ként.A végeit a húzás miatt támasztani,vagy feszíteni kell.

Ha nagy a táv a végek közt,közben is kellenek támasztékok.

2022. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is 3m-re raktam őket.

Én ekével szántottam egy 15cm mély barázdát, és abba tettem a vadháló alját. Plusz a barázda aljáról sokkal könnyebb volt a kézi lyukfúróval megcsinálni a lyukakat, nem kellett küzdeni a sok gyökérrel.

2022. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálam egyik helyen 2 m-ként, a másik helyen 2,5 m-ként vannak letéve.

A másik kérdésedre nem tudom a választ, mert betont tettünk alá és ahhoz van fogatva alja.

2022. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit!

Ha vannak gyümölcsfák, azoknak is kellene valami védelem,mert a nyúl a vadhálón is bemegy és lerágja a kérgét. (Ahogy nálunk is tette)

2022. márc. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pár gyümölcsfa,kevés szőlő,nagyobb zöldségeskert.
2022. márc. 13. 21:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen állat ellen akarsz védekezni? Mert épp a minap volt kérdés, valakinek 2m-es szögesdrót kerítése van, aztán reggel hat szarvas csócsált a kertjében.
2022. márc. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenféle állat előfordul.
2022. márc. 14. 07:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Talán valamilyen komolyabb villanypásztoros kerítés kellene, ha van rá mód.
2022. márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nyúl le fogja enni a veteményest, azt vadháló nem állítja meg.

Sűrűbb szövésű valami kellene, amin nem fér be.

2022. márc. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vadháló van különféle drótkiosztással. Szerintem kizárt, hogy 5 cm-en átmenjen a nyúl, de még 7,5-ön se.

Ha teljesen a talajig ér, feszítődróttal, akkor a nyúl nem fog alákaparni, de ha van alatta hézag, akkor ötletet kaphat hozzá.

Ha vaddisznó van, akkor muszáj földbe süllyeszteni. Az megemeli az orrával, és átmegy alatta. Felénk van egy hobbikertnek kiosztott rész a hegyen, ott a drótkerítések alatt úgy mennek végig, mintha semmi nem lenne, egyik kertből a másikba, meg a tizedikbe.

2022. márc. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!