Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen földet használjak? Baj...

Milyen földet használjak? Baj, ha nem lyukas a kosár alja?

Figyelt kérdés

Egy kosárba szeretnék ültetni vegyesen muskátlit, verbénát, büdöskét és petúniát.

Tavaly a kosár alját kilyukasztottam, de nagyon zavaró volt, hogy folyton vizes volt a párkány és a járólap.



2022. márc. 16. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:

A kosáron BELÜL kell egy vízfelfogó alátét, vagy tálca.... Vagy egyből a földet rakod a kosárba?


Nálam van ilyen díszkosár, de abban cserepestül teszem a virágokat, természetesen alátéttel.

2022. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh de jó ötlet😀, erre nem is gondoltam.Én tavaly kertészetben vettem beültetve a kosarat, ami nejlonnal volt kibélelve, azon volt a föld.Mivel gondoltam, hogy így berohadnak a gyökerek, kivágtam a kosár alján a lyuknál a nejlont és ez rengeteg bosszúságot okozott utána.
2022. márc. 16. 13:25
 3/8 A kérdező kommentje:
A sima muskátli föld jó a többi virágnak is?
2022. márc. 16. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Én általános virágföldet szoktam venni a Lidl/Aldiban - az elég jó minőség, aprórögös.
2022. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, további szép napot kívánok!
2022. márc. 16. 13:37
 6/8 NTBS ***** válasza:
Virágföld vagy muskátliföld.
2022. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A muskátliföld nem feltétlenül jó a többi virágnak.

Az igazi muskátliföld semleges (vagy ehhez közeli, de akár gyengén lúgos) kémhatású, és a benne lévő makro- és mikroelemek aránya se igazodik a többi növény igényéhez.

A legtöbb növény enyhén savanyú talajt igényel, 6-6,5 között.

Persze, sok előállító a sima általános virágföldet is képes eladni muskátliföldként, akkor az jó a többi növénynek is. Ha a pH 6,5 alatti, akkor nem lesz gond, legalábbis, ha nem nagyon klóros csapvízzel öntözöd.

Ha nem "telibe" rakod földdel a kosarat, hanem cserepeket használsz, akkor lényegesen kevesebb föld fér bele, ami nem biztos, hogy olyan sok növénynek elég lesz.

Ha meg tudod állni, hogy ne öntözd halálra a virágaidat, akkor a legjobb, ha teszel bele új, kifolyástalan nejlont.

Sok föld esetében, legalábbis az első időben, ameddig nem nagyok a növények, elég heti 1-2 alkalommal öntözni. A felszín lehet csontszáraz is, a gyökérszintnek kell enyhén nedvesnek lenni.

2022. márc. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek!
2022. márc. 16. 20:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!