Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ültessem ki a bazsarózsát?

Mikor ültessem ki a bazsarózsát?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna bazsarózsát, utána is olvastam, hogy a rizómájáról kell elültetni. Viszont egy nagyáruházban szembejött velem egy palánta (?) amit nem hagyhattam ott.

Kezdő kertész vagyok, fél éve élek kertes házban, úgyhogy csak az interneten olvasgattam eddig, viszont most semmit nem találok arról, hogy mi van akkor, ha már egy 20 centis kis növénykém. Ha elmennek a fagyok ültessem ki és ennyi?


2022. márc. 18. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ősszel ültettem át a gumókat, most már bújnak a hajtások.

Szerintem várd meg míg elmúlnak a kemény fagyok aztán jövő héten kiültetheted.

2022. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy élnek még azok? Ezt ősszel szokták árulni, mivel ősszel kell ültetni, és ha azóta ott vannak a zacskóban, akkor bizony már kiszáradtak, és csak kukát bélelni jók.

Most már nem várható a föld átfagyása. Tehát ha netán véletlenül élnek még, akkor mielőbb ültesd ki őket. Én kedden már a krumplit akarom ültetni, annak se szabad károsodni a földben.

2022. márc. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Él, nem zacskóban van, hanem cserépben egy kis fás szárú növényke.

Köszönöm mindkét választ, akkor hamarosan kiültetem!

2022. márc. 19. 07:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, ez nem a rizómás, hanem a fás szárú Paeonia?

Csak mert te magad írtál rizómáról.

Akkor ezt már régebb óta kint kellene tartani úgy cserepestől, csak nagyobb fagyok idejére betenni valami hideg helyre. Most ki van hajtva, vagy mi?

2022. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, írtam, hogy nagyon kezdő vagyok növények terén. Azt olvastam, hogy rizómáról kell ültetni, de rizómát nem találtam, így vettem ezt a fás szárú növényt.

Ki van hajtva igen, még elég kicsi mondjuk. Akkor ezt a pár fok mínuszt már bírni fogja kint is, köszönöm szépen!

2022. márc. 20. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!