Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell palántáért menni a...

Mikor kell palántáért menni a piacra?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem, pontosan mikor kell kimászni a retek piacra a feleségemmel, hogy tudjon olyan palántát venni olyan áron, ami jó és megfelel neki. Ez egy segélykiáltás, mivel leadtam a szakértőt, hogy nyugi, majd intézem, szólok, ha menni kell. Igen, fogalmam sincs. Szóval, segítsetek!!!

2022. márc. 19. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézz ki a piacra, kérdezz rá ott ninikéktől. Úgy április első hetében nem árt informálódni de amúgy itt az interneten is kapsz választ.


Google : mittomén, palántázás ideje kulcsszo

2022. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nénikékre gondoltam 😁
2022. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kerted elhelyezkedésétől függ, hogy mikor érdemes palántázni.

Ha nem fagyzugos, hanem kimondottan fagyvédett (akár mert lejtő tetején van, akár mert épületek veszik körül), és a helyi 10 napos előrejelzés már nem mond 3 foknál hidegebbet, akkor április végén meg lehet próbálni. Ha bizonytalan vagy, akkor inkább csak május 1. után. Fagyzugban még vagy 2 héttel később.

2022. márc. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit akarsz termeszteni. Tegnap voltam a piacon, és már volt saláta, karalábé, káposzta és zeller palánta (hőre kevésbé igényes fajok). Paradicsomot, uborkát április végén, paprikát inkább május elején célszerű vásárolni, ültetni. Természetesen - mint ahogyan az előttem író is írta - az előrejelzést célszerű figyelni!
2022. márc. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors segítséget!


#1-2, aranyos vagy, de a termelési költségek elszállása és az adózási szabályok végett, évek óta nincsnek már "nénikék" a piacokon. De azért szép emlék, kábé 30 éves :)

2022. márc. 20. 06:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig jól írja, nálunk is vannak "nénikék". Csak éppen van őstermelői papírjuk. Meg persze vannak fiatalok is, akik palántákkal foglalkoznak, szintén ugyanilyen alapon, mint az öregasszonyok. A fiatalok gyakran jobb tanácsot adnak, és megbízhatóbb az árujuk. (Persze, ez is változó.) A nénikéknél gyakran előfordult, hogy ha megkérdezték, milyen fajta a palánta, akkor visszakérdeztek, hogy hát milyet keres? És véletlenül pont olyan volt...

(Én is őstermelő vagyok, szóval odafigyelek az ilyesmire...)

(#3)

2022. márc. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszoló által írt dolgokat most még inkább fóliába szánják. Talán a salátát már lehet kintre ültetni.

Zellert azért nem szabad túl korán kiültetni, mert bár átvészel pár fokos fagyot, de ettől majdnem üzembiztosan felmagzik. Mivel kétéves növény, a hideghatástól beindulnak azok a hormonok, amik a virágzást okozzák. Én már megszívtam párszor, hogy április második felében palántáztam, mondván, hogy nem lesz már akkora fagy...

2022. márc. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!